Arti Žemės praskriejo nedidelis asteroidas (9)
Jei praėjusio penktadienio (vasario 4 d.) vakarą, apie 21.40 Lietuvos laiku vaikštinėdami lauke pajutote netikėtą vėjo gūsį, gali būti, jog tai buvo labai arti Žemės praskriejusio nediduko asteroido dvelktelėjimas.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
„Jei vis tik tas akmuo ir būtų įskriejęs į atmosferą, jis būtų suskilęs į dalis ir jokios grėsmės nebūtų sukėlęs“ – tvirtina NASA atstovai. – Tai – tik vienas iš daugybės mažų asteroidų, kurie praskrieja arti Žemės nė nepastebėti. Yra žinoma, kad smulkūs kosminiai akmenys tarp Žemės ir Mėnulio praskrieja beveik kasdien. Tačiau tokie asteroidai yra per maži, kad juos būtų galima aptikti. Be to, jie praktiškai nekelia grėsmės.“
Tolstantį asteroidą „2011 CQ 1” iš Remancako observatorijos (Remanzacco Observatory) stebi italų astronomai Ernestas Guidas (Ernesto Guido) ir Džiovanis Sosteras (Giovanni Sostero). O astronomas Endrius Lou (Andrew Lou) paskaičiavo, kad asteroidas netrukus po to, kai ims tolti nuo Žemės, turėtų „praskrieti Saulės veidu“ – šis reiškinys astronomijoje vadinamas tranzitu. Tiesa, šis tranzitas matomas tik Pietų Amerikoje. Asteroido trajektorijas rasite čia ir čia.