Lazerių gamintojai planuoja sutarčių už daugiau nei 26 mln. litų  (0)

VšĮ „Versli Lietuva“ iniciatyva, šiemet Lietuvos lazerių gamintojai kartu dalyvavo ir sėkmingai prisistatė tarptautinėje parodoje, kurios metu įvyko daugiau nei 500 verslo susitikimų, užmegzta daugiau nei 200 kontaktų, o bendra planuojamų bendradarbiavimo sutarčių vertė skaičiuojama daugiau nei 26 mln. litų.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Gegužės pabaigoje vykusi „Laser World of Photonics 2011“ paroda yra viena didžiausių pasaulyje ir skirta naujausių mokslo pasiekimų pristatymui lazerių pramonėje. Lietuvą atstovavo 6 bendrovės, kurios turėjo jungtinį nacionalinį stendą: UAB “Šviesos konversija”, UAB „Ekspla”, UAB „Elas“, UAB „Teravil“, UAB „Optolita“ ir UAB „Altechna“. Iš viso „Laser World of Photonics“ dalyvavo per 1210 įmonių iš 80-ies pasaulio šalių.

Parodos organizatoriai pabrėžė, kad šie metai rekordiniai tiek dalyvių, tiek lankytojų skaičiumi, taip pat sulaukta išskirtinio dėmesio dėl lazerių panaudojimo pramonėje ir medicinoje. Pasak VšĮ „Versli Lietuva“ generalinio direktoriaus Pauliaus Lukausko, viena pagrindinių įstaigos krypčių yra eksporto skatinimas. Jis pabrėžia, kad aukštųjų technologijų plėtra yra vienas iš Ūkio ministerijos programos prioritetų, o lazerių pramonė viena iš lyderiaujančių ir perspektyviausių.

Všį „Versli Lietuva“ taip pat atkreipia dėmesį, kad Lietuvos lazerių gamintojai labai vertinami tarptautinėje rinkoje, nes yra lankstūs, gali patenkinti labai specializuotus poreikius, pasiūlant išskirtinius produktus. Pažymėtina, kad 80 proc. Lietuvoje pagaminamų lazerių vertės yra sukuriama Lietuvoje. Parodos metu lietuvių įmonėmis domėjosi potencialūs užsakovai iš viso pasaulio, tarp kurių tokios šalys kaip JAV, Japonija, Prancūzija, Vokietija, Indija, Kinija ir kt.

Parodos dalyviai labai teigiamai įvertino VšĮ „Versli Lietuva“ iniciatyvą pristatyti Lietuvos lazerių gamintojus nacionaliniame stende. „Kaip atskiros įmonės bendrame stende lietuviškų lazerių gamintojai dalyvauja parodose nuo 2005 metų. Tačiau tokio dydžio jungtiniame nacionaliniame stende mes dalyvavome pirmą kartą. Manau, kad tai viena iš priežasčių kodėl ši paroda tiek mūsų įmonei, tiek kitiems dalyviams iš Lietuvos tapo tiek užklausimų, tiek stendo lankytojų skaičiumi rekordine.

Lietuvoje pagaminti lazeriai ir sistemos sulaukė didelio susidomėjimo ne tik iš mokslininkų, bet ir iš pramonininkų bei originalios įrangos gamintojų (OEM) pusės. Džiaugiamės, kad VšĮ „Versli Lietuva“ darniai įsijungė į šį projektą ir turėjome galimybę kartu pristatyti Lietuvą, kaip lazerių kraštą“, – kalbėjo UAB „Ekspla“ atstovas Laurynas Ūkanis. Jis pažymėjo, kad šįkart buvo jaučiamas ypatingas susidomėjimas lietuviškais lazeriais skirtais ne tik moksliniams tyrimams, bet ir pramonei bei medicinai.

„Tai auganti kryptis, kuri išplės lazerių panaudojimą, o kartu ateityje leis tikėtis daugiau užsakymų“, – kalbėjo UAB „Ekspla“ atstovas.

Parodoje taip pat buvo pristatomi nacionaliniai stendai tokių šalių kaip Suomija, Nyderlandai, Belgija, Prancūzija, JAV, Kinija, Rusija, Didžioji Britanija, Japonija ir kt. Tarp dalyvių tokios žinomos kompanijos kaip Nikon, Mitsubishi, Trumph, Canon, Hamamatsu, Osram, Coherent, Panasonic ir kt.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: 15min.lt
(0)
(0)
(0)

Komentarai (0)