Gimdymas namuose: daugumoje Europos šalių – norma, Lietuvos valdžiai – „grįžimas į viduramžius“

Komentarai Prisijungti

Viršuje:   Seniausi | Naujausi

lmn 2013-02-21 01:45
Drįstu teigti, kad čia visa internetinių diskusijų ašis - ar visais, laikomais saugiais, atvejais galima numatyti, kad gimdymas 100% nesikomplikuos? Dar apie statistiką. Poroj straipsnių teigiama, kad virš 400 gimdymų namie mirė bent 5 naujagimiai. Tai yra apie 10 mirčių tūkstančiui: http://www.delfi.lt/news/daily/Health/s ... d=60708991 http://www.balsas.lt/naujiena/717781/ne ... s-valgymas Lietuvos statistika yra 4 tūkstančiui, bent jau taip teigia kaltinamoji akušerė-ginekologė: http://www.technologijos.lt/n/mokslas/z ... navigacija P.S. Su medicina nieko bendro neturiu
shift 2013-02-21 01:45
Gerai jei tuos "įtartinus" požymius iš anksto pamato daktarai. O ką daryti, kai per vėlai pamato apsisukusę virkštele aplink kaklą? Namų sąlygomis daryti cezarį? Mano pažįstamiems buvo toks atvejis, kad net ir ligoninėje gimdant daktarai nepastebėjo virkštelės aplink vaiko kaklą. Išlindo vaikas visas pamėlęs, gerai kad įrangos pagalba buvo matoma, jog širdelės dužiai silpsta, buvo skubiai imtasi reikiamų priemonių. Yra daugybė dalykų, kurių iš anksto nenumatysi.
lmn 2013-02-21 01:55
Ir dar klausimas, vieni sako, kad namie gimdyti valstybei pigiau. Kodėl paslaugos pristatymas į namus turėtų būti pigiau? Gydytojo iškvietimas į namus visada buvo brangesnis už konsultaciją kabinete.
Vytautas 2013-02-21 04:57
Vėl kalbama absoliučiai apie nesusijusius dalykus, pykstama dėl kažko, apie ką nė kalbos nėra. O mokėti dėl medikų klaidų ligoninėse jau sutinkat? O žinot, kad daugeliu atveju vėžys - modernaus gyvenimo būdo įtakotas/paspartintas rezultatas. Žmogus gyveno bet kaip (gėrė, rūkė, nesirūpino mityba ir fizine sveikata), bet tokiam neatsakingam piliečiui tuos centus jau skirti norit? Įdomi pozicija. P.S. Iš šios diskusijos pasitraukiu - ne mano tikslas kažką įrodinėti, tiesiog komentarai prie tokių straipsnių labai vienpusiški, tad norėjosi parodyti truputį kitokios pozicijos. Kad gimtų diskusija, debatai. Visgi iki rimtų debatų mes dar nepribrendę, o gal ir kultūros Lietuvoje nėra. Tai matosi ne tik politikoje, bet vat ir komentaruose prie aktualesnių temų.
Shinigami 2013-02-21 07:51
Vytautas +1 Viskas labai teisingai. Kaip galima drausti sutikti pagalba gimdant. Galima tik atsisakyti valstybinėms įmonėms už ją mokėti. Bet ne drausti pačia pagalbą. Tegu gimdyvė kviečiasi pažįstamus arba samdosi privačius daktarus už savo lėšas. Bet drausti tokia pagalba... Tai jau nusikaltimas ir žiaurus. Nes dėl savo pačių kvailų įsitikinimų gimdyvė ir vaikas pastatomo į mirtina pavojų. P.S. tiems kurie klausia, kodėl valstybė turėtu duoti pinigų tiems gimdymo atvejams kurie buvo ne sėkmingi ir vaikas ar motina susidūrė su invalidumu. Juk ji laisva valia pasirinko pavojingesni gimdymo variantą. O tai kodėl valstybė turi išlaikyti nusikaltėlius kaleimę, kurie savo laisva vale vogė, žudė, prievartavo ir darė kitus nusikaltimus? Ir dabar kaleime gyvena šilčiau ir sočiau nei laisvėje dirbančius už minimumą?
kestutisz 2013-02-21 09:40
Dalyvavau poroj tokių atrakcijų ligininėj - ir niekas ten ištisai nerėkauja, na buvo viena gal tik kuri kažkiek parėkavo, bet seselės šnibždėjosi, kad turbūt perdaug flmų su rėkiančiom gimdyvėm prisižiūrėjo. Jei jau morališkai nepasiruošė ir baisu ar ištiesų nepakeliamai skauda normalus gydytojas namie bet kuriuo atveju nebeleis sėdėt - išsiųs į ligoninę kur suleis vaistų ir apdoros net nieko nejaučiančią. O su represijom šansų, kad namie prižiūrės normalus gydytojas, labai sumažėja. p.s. vėliau namie vaikas sukels kur kas daugiau koncertų nei ten pusvalandis paties aktyvaus ir nekomplikuoto gimdymo proceso :)
Liandar 2013-02-21 11:26
Turbūt tai, dėl to, kad dauguma komentatorių čia išreiškia utilitarinias pažiūras ir kada pasirinkimas tarp gimdymo, prižiūrint medicinos specialistams su reikiama įranga, ir tarp gimdymo namie (o namai daugumai yra kelių kambarių butas), prižiūrint neaišku kam (akušerei?), tai dauguma aišku, kad rinksis saugesnį variantą. Manau čia didesnė problema nepasitikėjimu ligoninėmis, o ne gimdyvių pasirinkimo galimybėmis, nes visuomenėje (arba bent lengviau įtikinamuose jos sluoksniuose) dabar sklando nepasitikėjimas gydytojais, kurie, neva, nepasirūpins tavim jei neduosi kyšio ir pan. ...
peeplt 2013-02-21 14:01
Vytautai tu mane nustebinai. Pagal sakinių deliojimą, ir kalbos sklandumą atrodai pakankamo proto žmogus. Bet užimama pozicija rodo, kad nesiteikei gilintis į nagrinėjamą temą. Būtų gerai kad tokius straipsnius ir kometarus "protingi" žmonės kurtų atsargiau. Straipsnius paskui skaito nesugebantys ar tingytis racionaliai vertinti situacijos žmogeliukai. Ir jaigu paskui komentaruose randa pritarimo, gali pasidaryti blogas išvadas. Tokiu būdu toliau platinamos erezijos. Vytautas kažkodėl taip išaukštino "močiutes" kurios padėdavo seniau priimti gimdymus. Gal geriau reikia pasiskaityti arba pasklausinėti savo senelių (jie dar iš pasakojimų pamena), koks seniau buvo nesėkmingų gimdymų nuošimtis. O tų "močiučių" darbo metodai buvo grįsti prietarais, ir maldomis. Dažnai, gimdymo namuose šalininkės kaip pagrindinį argumentą, mini savų namų aplinką, ir ryšium su tuom mažesnį stresą. Niekaip negaliu suvokti kaip normali moteris gimdydama namuose gali jausti mažesnį stresą, suvokdama kad gimdo padidintos rizikos aplinkybėmis. Nebent tikrai nesuvokia ar nenori suvokti ką daro. Tokiu atvėju jai didesnį stresą kelia saugesnis gimdymas čia jau psihologinės problemos, su mazohizmo atspalviu. Vytautas minėjo kad valstybės rizika tai tik įstatimai. Niekaip neįsivaizduoju kaip demokratinė valstybė gali nusisukti nuo traumuoto vaiko vien dėl to kad motina sudurniavo paskaičius technologijos.lt straisnių ir vytauto komentarų. Gal ir gali nefinansuoti kazkokio pradinio gydymo. Bet jai vaikas invalidas visam gyvenimui, jam reikės spec gydymo, spec priemonių, invalidumo išmokų ir galų gale jis negalės mokėti mokesčių. Niekaip neįsivaizduoju kaip įstatymais galima tokį žmogų išmesti ir "neprisiimti rizikos". Ir nereikia pasakoti pasakų apie numatytą sklandų gimdymą. 90% tai pasiteisins, ir visos kiek pažysti draugės tau sakys, koks fainas tas gimdymas, nieko ten baisaus nelabai ir skaudėjo. O ka daryti tam likusiam 10% kuriom reikia šiek tiek profinalesnės pagalbos negu gali pasiūlyti 4 buto sienos. Ir reikia iškarto o ne po 30min kol nuvažiuosi į gimdymo namus.
Smėlis 2013-02-21 16:02
Vat čia ir yra kvailiausia visos šios istorijos dalis. Gali sakyti, kad gimdymo vieta yra kiekvienos motinos pasirinkimas. Bet kartais tokio sprendimo pasekmes tenka srėbti vaikui. O jo tai niekas neklausia. Kaip ir mūsų, kurie paskui turi savo mokesčiais išlaikyti vaiką invalidą, kuris tokiu tapo tik dėl motinos nelogiško sprendimo. Negali sakyti, kad tokio vaiko valstybė neturi išlaikyti, nes jis juk dėl to visiškai nekaltas. Teoriškai atsakinga motina, bet praktiškai nuo bet kokios atsakomybės ji atleista. Tik jos sąžinės reikalas gaunasi. O su ta sąžine, tai visko būna.
rwc 2013-02-21 16:30
Klausimas savaime išssispręstų, priėmus įstatymą: "gimdančioms savarankiškai - jokių socialinių garantijų, jokių pašalpų ir jokių apmokamų atostogų". Gimdyk, jei nori - aukštyn kojom, pakeliui į Mėnulį ar gvaltavojama aštuonių čigonų. Tokiam fokusui pardavinėk bilietus, bet bandydama lįsti prie mano sumokėtų mokesčių gausi su petelne ir aš dar prisiteisiu už viešo turto vagystę.
kionig 2013-02-21 16:49
Galima pritarti tavo visai minčiai. Man tiek niekaip nesuprantamas toks dalykas, kai čia rėkiama visa gerkle apie tą gimdymą savo namuose ir gimdymą tam skirtoje įstaigoje. Išaukštinama pati vieta, ir pasirodo, kad jau tampa nebesvarbu, kad apskritai gimtų sveikas kūdikis ir gimdymas eitų sklandžiai. Tai čia už, tai čia prieš.. Rėkia. Straipsnių melejonas apie tuščią iš kiauro pilstymą. O, gal dar kai kurios ir kūnigus susikvies į gimdymo procesą? Tai gal dar atsinešti popkornų ir žiūrėti kaip vyskta gimdymas Dar kaimynėlius pakvies į šį šou už jų pinigus Išpindėjo visiškai. Varykit į tą užsienį ir gimdykit ten.. Kas neleidžia? Bus iš karto emigrantu. Nereikės nuo mažumės pratinti. Tiesa, kaip bus su pilietybe, tai nežinau. Bet bent jau penkis zuikius vienu šūviu pavarysit Kažkokia nupindėjimo viršūnė visi šie straipsniai(beje, visi ik ivieno nuobodūs). Pasidarei vaiką, pagimdei tam skirtoje įstaigoje, o kitą dieną, kad ir į savo chatą ir gyvenk. Bet ne... savo varo.
Simplicity 2013-02-21 16:52
Žmonės ištrūko ir iš komunizmo diktatūros ir gavę laisvę nebežino ką su ja daryti Čia kaip ir su tais studentais, kurie išvažiavę į kitus miestus ir atsikratę tėvų kontrolės pradeda pro langus iš kažkelinto aukšto kristi. Normalu,— nieko čia nepadarysi. Visa ši isterija nebūtų susilaukusi tiek dėmesio, jei isteriją kelianti „medikė natūralistė“ neturėtų pinigų straipsniams pigiuose portaluose nusipirkti Kitas straipsnis natūralizmo tepa su ta pačia heroje... http://www.15min.lt/naujiena/ziniosgyva ... 541-289889 p.s. Bet kokios srities fanatizmas yra blogis. Tačiau, visada atsiras avių, kurios nuoširdžiai tikės kiekvienu pranašo žodžiu ir seks iš paskos. Vieni tikėjimo vardan apsijuosę diržais sprogidnasi, kiti šiuolaikinę mediciną kala prie kryžiaus ir nori gimdyti kaip močiutės gimdė (tik su sąlyga, kad šiuolaikinė medicina bus visada pasiruošusi joms padėti).
lmn 2013-02-21 21:07
gimdančios namie daug labiau rizikuoja tavo sumokėtais mokesčiais, nei kad gimdytų su geresne priežiūra ir pagalba?
kestutisz 2013-02-21 21:29
Kai kur ("supuvusiuose vakaruose") tai normalus procesas - su stebinčių giminaičių krūva, tiesiog visiški natūralus procesas, jokios egzotikos ar nualpimų :)
Vytautas 2013-02-22 05:35
Taip iš protingų vyrų (kurie gimdymo reikaluose iš vis turėtų kalbėti labai atsargiai ir diplomatiškai, nes nei vienas iš jų to niekada nedarys) pasisakymų nesuprantu, kuo skiriasi tokie atvejai, kalbant apie vaiko socialines garantijas vaikui: 1) motina gimdė ligoninėje, įvyko gimdymo trauma ne dėl medikų kaltės, vaikas invalidas 2) motina gimdė ligoninėje, įvyko gimdymo trauma dėl medikų kaltės (aplaidumo ar pan.), vaikas invalidas 3) motina "nelegaliai" (įstatymais neleidžiama) gimdė namie, įvyko trauma, vaikas išgyveno, bet tapo invalidu 4) motina "legaliai" (įstatymais leidžiama) gimdė namie, įvyko trauma, vaikas išgyveno, bet tapo invalidu Kuriais atvejais gerbiami mokesčių mokėtojai pasirūpins vaiku, o kuriais ne? Ar čia kas kartą reiktų daryti referendumą dėl kiekvieno tokio įvyko?
Vytautas 2013-02-22 05:43
Atvirai kalbant labai nustebino ir net nuliūdino iš rwc tokia vienpusiška ir kategoriška nuomonė - buvau susidaręs įspūdį apie sugebėjimą žvelgti kur kas plačiau ir giliau, nematyti vien baltos ir juodos spalvos, ieškoti ir analizuoti priežastis, faktus, rezultatus. Taip vienareikšmiškai viską vertinti reikia turėti daug solidžių argumentų - psichologinių, medicininių, humaniškų, socialinių, galiausiai gyvenimiškų - galbūt jie yra, tik komentare nepateikti. Bet tai neleidžia susidaryti pilno vaizdo, kodėl mąstoma taip, o ne kitaip. O gal tiesiog neįsigilinta į temą - visgi, esanti tam tikrai komentuotojo reputacijai forume kaip ir reikalautų didesnio įsigilinimo, visgi rašo mokslininkas...
Vytautas 2013-02-22 06:10
Na, apie socialines garantijas po gimdymo parašiau atskirą žinutę, tai nesikartosiu. Dėl viešumo - jei bijosime kalbėti tokiomis temomis objektyviai, iškelianti ir teigiamas patirtis ir neigiamas, bus tik blogiau. Ką matome su skiepais - vis daugiau žmonių, kurie bijo skiepytis, mat internete daugybė gandų apie jų neigiamą poveikį. Kas kaltas? Aš drįsčiau sakyti, kad kalta čia mūsų valstybės pozicija - absoliučiai nesuvokiama, kad laikai pasikeitė, ir mes čia ir dabar gyvenam informacinės visuomenės amžiuje. Nebus objektyvios solidžios informacijos iš patikimų šaltinių, žmonės ją susirinks iš bet kur. Ir kalbėti reikia apie viską - ir teigiamas patirtis, ir neigiamas. Aiškinti, nuo ko ir kodėl tai vyksta. Kuo rizikuojama. Nieko nedrausti prieš tai neišaiškinus, nepateikus argumentų, diskusijų ir panašiai. Bet iki tol dar labai toli. Tad ir turėsim mokslo amžių su šarlatanizmo prieskoniais.
Smėlis 2013-02-22 09:09
. O jei motina dėl savo kūdikio negali ištverti ligoninės, tai gal jau tada išvis tegu negimdo. Nes stresas gimdymo metu tėra tik žiedeliai lyginant su tuo, kas dar laukia tiek motinos ir tėvo per artimiausiais 18-30 metų ar tiesiog iki gyvenimo pabaigos. P.S. Lietuvoje nėra tokio dalyko, kaip profesinės praktikos draudimas. Ar kaip jis ten vadinasi. Toks yra Vokietijoje ir manau daugelyje pasaulio šalių. Ir tai labai tinka prie 2 punkto, kai dėl kažko kaltas gydytojas. Tokiu atveju dėl jo nukentėjusiam kūdikiui/tėvams mokamos nemažos kompensacijos iš draudimo fondo, o ne valstybės. Deja, žinant kokios Lietuvoj medikų algos ir apskritai medicinos sistemos niuansai, toks dalykas neegzistuoja. O tikrai gaila.
Vytautas 2013-02-22 10:02
Gal ir būtų naudinga, bet...pinigais vaiko nesugrąžinsi. Visgi, Smėli, nesuprantu esminio iš tavo pasisakymo. Dabar namie gimdyti "neleidžiama", bet moterys gimdo ir nieko su tuo nepadarysi. Tai kodėl drausti pagalbą tam reiškiniui, kuris vis tiek vyko, vyksta ir vyks savaime. Kokia draudimo logika? Ar jei leisim, bus daugiau norinčių gimdyti? To bijomasi? Bet po kelių viešai nuskambėjusių nelaimingų atvejų noras gimdyti namie praeitų. Tai ko bijoma eiti iki tokio precendento? Ką pats nori pasiekti su realiai neveikiančiu draudimu gimdyti namie?
rwc 2013-02-22 13:17
, aš bet kuriuo atveju už pasirinkimo laisvę. Visgi negalime finansuoti ir kontroliuoti visko - tad privalome nustatyti atitinkamas procedūras, kurių laikysimės preciziškai iki idiotizmo. Gimdymas ligoninėje - viena iš tokių procedūrų. Kaip man bebūtų gaila mažo angeliuko, negaliu iš savo kišenės šelpti visų gimdančių tarpuvartėse. Manai, kad visos tos hipės, prisiskaičiusios spalvotų žurnalų apie gimdymą vonioje, išlaikytų akušerijos egzaminą? O gal jos kasko draudimu apsišarvuoja prieš gimdydamos?