Šiame baltame burbuliuke žmonių gyvena daugiau nei likusioje pasaulio dalyje  (8)

Rytų Azija – nepaprastai gausiai žmonių gyvenamas mūsų planetos regionas. Kaip jiems tenka spaustis ir kokiuose būstuose gyventi, esame matę ne sykį. Tačiau ši fotografija į Rytų Azijos populiaciją leidžia pažvelgti iš visiškai kitokios ir stulbinamos perspektyvos: baltu skrituliu pažymėtoje Žemės vietoje žmonių gyvena daugiau nei už to skritulio ribos, t.y., daugiau nei visoje likusioje Žemės dalyje. Dar įdomiau – šiame skritulyje vandens yra daugiau nei sausumos.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Į šį apskritimą patenka didžiausią gyventojų skaičių turinčios valstybės. Pagal oficialią 2008 m. statistiką, tai būtųL: Kinija (1,3 mlrd. gyventojų), Indija (1,1 mlrd. gyventojų), Bangladešas (0,2 mlrd. gyventojų), Indonezija (0,2 mlrd. gyventojų) ir Japonija (0,1 mlrd. gyventojų). Iš viso – apie 2,9 mlrd. gyventojų iš 6,6 mlrd. žmonių (tiek mūsų Žemėje buvo 2008 m.). Pavertus į procentus – 44 proc. O tai mažiau nei pusė – vadinasi, už skritulio ribų likę 56 proc. gyventojų.

Tačiau dabar – ne 2008-ieji, o 2013-ieji, ir Žemėje žmonių yra jau kiek daugiau nei 7 mlrd. Reiškia, kad būtų patenkinta žinutės pavadinime paskelbta sąlyga, baltame skritulyje turėtų būti kiek daugiau nei 3,5 mlrd. gyventojų. Ką byloja naujausi (2012-2013 m.) demografiniai skaičiai?

Kinija – 1,34 mlrd. gyventojų;
Indija – 1,24 mlrd. gyventojų;
Indonezija – 0,24 mlrd. gyventojų;
Japonija – 0,13 mlrd. gyventojų;
Tailandas – 0,07 mlrd. gyventojų;
Bangladešas – 0,15 mlrd. gyventojų;
Pakistanas – 0,18 mlrd. gyventojų;
Malaizija – 0,03 mlrd. gyventojų;
Filipinai – 0,094 mlrd. gyventojų;
Pietų Korėja – 0,05 mlrd. gyventojų.

Iš viso – 3,524 mlrd. gyventojų.

Net jei skaičiai ir skaičiavimai nebūtų visiškai tikslūs, aišku viena – neproporcingai didelė žmonijos dalis yra susitelkusi labai mažame Žemės regione (ką ir bekalbėti apie sausumos dalį, kurią aprėpia tas nedidelis pilkas apskritimas).

Panašu, kad mums pasisekė labiau ir gyvename išties labai erdviai? :)
(17)
(0)
(2)

Komentarai (8)