Bėgimas nuo problemų kartais gali būti naudingas (0)
Jei prispaudžia darbai, reikalai, pareigos bei laiko limitai, kartais tinkamiausias poelgis yra bent trumpam nustoti kreipti į tai dėmesį, teigia dvi Rotman vadybos mokyklos ir Toronto universiteto profesorės.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Tinkamai suderinti darbą ir likusį gyvenimą gali būti sunki užduotis. Pavyzdžiui, paaukotas šeimos laikas, vardan viršvalandžių darbe, gali sumažinti pasitenkinimą darbu, pakelti streso lygį. Ekspertai teigia, jog labai naudinga trumpam visa tai pamiršti ir leisti smegenims pailsėti, nueinant išgerti kavos, įsijungiant muzikos, ar pasimankštinant.
Tokias išvadas skelbiančios Bonnie Cheng ir Julie McCarthy ištyrė grupę paskutinio kurso studentų, turinčių darbą bei susikurtą šeimą. Tyrėjos apklausė studentus, norėdamos pamatyti, kaip kertasi pastarųjų tvarkaraščiai, kaip jie elgiasi, norėdami suvaldyti iš to kylančias problemas bei kaip vertina pasitenkinimą, gaunamą iš savo veiklų.
Tyrimas atskleidė, jog studentai, kurie trumpam pabėgdavo nuo savo atsakomybių geriau tvarkėsi derindami darbą, mokslus bei šeimyninį gyvenimą, ir, tuo pačiu, buvo labiau patenkinti savo gyvenimu. Visa tai prasčiau sekėsi studentams, kurie nuolat galvodavo apie laukiančius reikalus ir be perstojo bandydavo aktyviai juos valdyti.
„Mūsų intuicija teigia, jog vengimas atlikti užduotį yra kontraproduktyvus, – tai yra bėgimas nuo problemų. Tačiau bėgimas nuo problemų gali būti įvairus.“ – teigia B. Cheng. „Greičiau, tikėjimasis, jog problemos magiškai pranyks yra kontraproduktyvus. O štai saikingas minčių perkėlimas kitur gali padėti žmonėms suvaldyti besikertančius reikalus bei sumažinti stresą.“
„Svarbiausia, jog atitrūkimas nuo problemų netaptų atitrūkimu nuo realybės.“ – teigia tyrėjos.
Leisti smegenims pailsėti ir trumpam pamiršti problemas gali būti labai naudinga sėkmingai derinant skirtingas atsakomybes ir darbus. Darbo vietose ir ugdymo įstaigose to galima pasiekti įrengiant tinkamas poilsio patalpas, kur žmonės galėtų pailsėti bendraudami, medituodami, klausydami muzikos ir pan.
Pasak B. Cheng, šis tyrimas turėtų padėti žmonėms geriau suprasti, kaip efektyviau valdyti savo laiką bei derinti darbus.