Danijos mokslininkai pateikia prieštaringus tyrimus: kanapės žudo vėžines ląsteles ir mažina skausmą  (40)

Kalbant apie kanapes dažniausiai prisimenama jų žala žmogaus organizmui. Tačiau Danijos mokslininkų tyrimai rodo, kad kanapės gali sumažinti pykinimo skausmus, kovoti su spazmais ar netgi naikinti vėžines ląsteles. Bėda ta, kad jos ne tik naikina vėžines ląsteles, bet ir daro žalą mūsų imuninei sistemai, praneša sciencenordic.com.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Farmacijos bendrovės kanapių nenori

Žmonės, besiskundžiantys lėtiniu skausmu, drebuliu, o taip pat ir sergantys vėžiu, kenčiantys nuolatinį pykinimą po chemoterapijos, gali atrasti svarių priežasčių rūkyti kanapes.

Danijos mokslininkų tyrimai rodo, kad kanapės gali numalšinti skausmą, pykinimą ir neurologinius sutrikimus. Aktyviosios kanapės augalo medžiagos gali netgi nužudyti vėžines ląsteles.

„Moksliniais tyrimais įrodyta, kad kanapės turi malšinančių skausmą ir raminančių savybių“, – sako Kopenhagos universiteto Vaistų kūrimo ir farmakologijos instituto profesorius Haraldas S. Hansenas.

Kanapės turi 60 kanabinoidų – chemikalų, kurie veikia smegenis patekę į kraujotaką. Dar 2005 m. šis profesorius išspausdino tyrimą, kuriame bandoma įrodyti kanapių poveikį tokioms ligoms kaip sklerozė, epilepsija, Parkinsono, Alzhaimerio ir virškinamojo trakto ligos.

Pasak H.S.Hanseno, tyrimai apie teigiamą kanapių poveikį retai kada palieka mokslines laboratorijas ir pasiekia mokslinius žurnalus, nes farmacijos industrija jas naudoti vengia – dėl to, kad kanapės turi euforinį poveikį, gerokai sunkiau gauti leidimą vaistams iš jų gaminti.

Ir padeda, ir kenkia

Pastovi kontroliuojama kanapių dozė ilgesniu periodu, pasak mokslininko Henriko Hasseldmano iš Kompenhagos universiteto, gali sumažinti tokių ligų kaip sklerozė plėtrą tam tikrais ligos etapais.

„Atlikus eksperimentus su žiurkėmis paaiškėjo, kad kanabinoidai turi teigiamą poveikį sklerozės gydymui, nes jie į imuninę sistemą įdiegia amortizatorius. Šiaip ar taip, dauguma skleroze sergančių pacientų patys nusprendžia gydytis kanapėmis todėl, kad šios malšina skausmą“, – teigiama H.Hasseldmano tyrime.

Įrodyta, kad kanapės padeda sumažinti išsėtinės sklerozės ar Parkinsono ligų sukeltą trūkčiojimą ir drebulį.

Manoma, kad kanapės gali padaryti daugiau nei sumažinti ligų simptomus: net ir naikinti vėžines ląsteles.

„Kanapėse esantys kanabinoidai neleidžia vėžinėms ląstelėms daugintis ir prisideda prie vėžio ląstelių žūties, nes jie naikina kai kuriuos receptorius, kurie yra vėžinėse ląstelėse. Tai buvo pademonstruota keliuose tyrimuose. Nėra abejonių, kad kanabinoidai efektyviai prisideda prie vėžinių ląstelių žūties“, – sako profesorė Marja Jäättelä, kuri Danijos vėžio draugijoje vadovauja Ląstelių žūties ir metabolizmo padaliniui.

Tiesa, problema ta, kad kanapės taip pat žudo ir imuninės sistemos ląsteles. Pasak mokslininkės, tam, kad jas galima būtų pritaikyti medicinoje, reikia rasti metodą, kuris taikytųsi naikinti tik vėžines ląsteles.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: 15min.lt
(38)
(0)
(22)

Komentarai (40)