Kovo 11 d. LitSat-1 sudrebino kosmosą: ištransliuotas pats stipriausias signalas Europoje (Foto, Audio)  (0)

Žinią apie Lietuvą paskelbti iš kosmoso – toks buvo “Misija Lituanica80” komandos, kūrusios LitSat-1 palydovą, pažadas Lietuvos žmonėms. Vakar, Nepriklausomybės atkūrimo dieną, 11 val. 4 min. Lietuvos laiku jis įvykdytas ir to liudininkais galėjo tapti kiekvienas. Trys tautos išrinkti žodžiai – LIETUVA MYLI LAISVĘ – garsiniu signalu pirmą kartą oficialiai ištransliuoti iš kosmoso, Kauno technologijos universiteto palydovo LitSat-1 pagalba.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Frazę „Visiems: čia Lietuva Ygrek septyni Antanas per palydovą LitSat-1. LIETUVA MYLI LAISVĘ” 11 val. 4 min. priėmė ryšio stotys Kauno Technologijos universitete ir Liepiškių technologijų parke. Netrukus ją išgirdo ir Trijų Baltijos valstybių vėliavų pakėlimo ceremoniją Nepriklausomybės aikštėje stebėję žmonės.

Tris žodžius, kurie buvo ištransliuoti iš LitSat-1, ištarė ir įrašė daugybė Lietuvos žmonių, sutiktų gatvėse, šventėse, mokyklose, sporto salėse ir stadionuose. Juos skandavo ir iškilmingo minėjimo, skirto Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai, Seime dalyviai. Visi šie balsai buvo sujungti į vieną bendrą šūkį ir nusiųsti į palydovą LitSat-1 kosmose. Prieš tris tautos žodžius ištartas „Lietuva Ygrek septyni Antanas“ – oficialus KTU radijo mėgėjų klubo, kuriame buvo užmegztas dvipusis ryšys, šaukinys.

)

„Nuostabiai pavykęs projektas! Taip gerai kovo 11-ąją jaučiausi tik tada, kai buvo paskelbta nepriklausomybė. Matau jaunąją Lietuvą, matau, ką ji gali, matau ateitį, gražią Lietuvos ateitį. Žmonės yra vertingiausia, ką mes turim – viską padaro jie, ne technika ar pastatai,“ – praėjus kelioms akimirkoms po transliacijos sakė Algimantas Valinevičius, KTU Elektros ir elektronikos fakulteto dekanas.

„Ryšys pavyko puikiai. Ko gero, ryšio metu mūsų siunčiamas signalas buvo pats stipriausias Europoje, o paties palydovo signalas – vienas galingiausių tokio tipo palydovų signalų. Garsas puikus!”, – ryšio kokybe džiaugėsi Vidmantas Tomkus, Lietuvos kosmoso asociacijos vadovas. Galbūt šį prisipažinimą – LIETUVA MYLI LAISVĘ – nuo šiol, patikėję savimi, kasmet per Nepriklausomybės atkūrimo dieną ištarsime garsiai sau ir kitiems.

Jungtinės Lietuvos kosmoso asociacijos, Kauno technologijos universiteto ir Kosmoso mokslų ir technologijų instituto komandos vykdoma „Misija Lituanica 80“ tęsis dar pusę metų – tiek laiko LitSat-1 skries orbitoje, teikdamas duomenis jį kūrusiems mokslininkams.

Pagrindinės „Misija Lituanica 80” datos:

  • 2012 m.  spalio mėn. – Lietuvos kosmoso asociacija pasirašė sutartį su JAV kompanija „NanoRacks” dėl lietuviško palydovo paleidimo iš Tarptautinės kosminės stoties. 
  • 2013 m. vasario 15 d. – įvyko bendradarbiavimo susitarimas tarp Kauno technologijos universiteto, Lietuvos kosmoso asociacijos ir Kosmoso mokslų ir technologijų instituto dėl „LitSat-1” palydovo sukūrimo.
  • 2014 m. sausio 9 d. – iš NASA kosmodromo JAV pakilo raketa, kuri nugabeno „LitSat-1” palydovą į tarptautinę kosminę stotį.
  • 2014 m. vasario 28 d. 9:30 val. – „LitSat-1” išleistas iš Tarptautinė kosminės stoties į atvirą kosmosą.
  • 2014 m. vasario 28 d. 12:13 val. – Brazilijos palydovinio ryšio stotis priėmė ir iššifravo pirmuosius telemetrinius „LitSat-1“ palydovo duomenys. 2014 m. kovo 5 d. 15:30 val. – užmegztas pirmasis dvipusis ryšys su palydovu, jis tapo valdomas iš Žemės.
  • 2014 m. kovo 9 d. 11:27 val. – Vokietijoje pagautas pirmasis garsinis signalas iš „LitsSat-1”
  • 2014 m. kovo 11 d. 11:11 val. – iš palydovo „LitSat-1“ nuskambėjo pirmieji tautos žodžiai iš kosmoso: Lietuva myli laisvę.
Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: www.technologijos.lt
(8)
(0)
(1)

Komentarai (0)

Susijusios žymos: