Alaus pilvas: kodėl ir ką daryti?  (27)

Pavasaris ir vasara – tai laikas, kai ne tik merginos nori pademonstruoti savo grožybes ir patikti vyrams. Tai laikas, kai ir vyrams tenka mesti į šoną pūkines striukes, kurios labai gerai slėpė padidėjusius gabaritus. Atėjo laikas labai jautriai temai – iš kur gi atsiranda „alaus“ pilvas ir kaip jį pašalinti?


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Kodėl auga „alaus“ pilvas?

Čia slypi labai daug mitų. Bandysime išsiaiškinti teisybę.

Pilvas auga ne dėl alaus, nors ir tai prideda papildomų kilogramų. Alaus kaloringumas siekia apie 40-50 kkal / 100 g. Palyginimui: bulvėse – 80 kkal / 100 g, juodoje duonoje 210 kkal / 100 g, neriebiame piene 70 kkal / 100 kkal. Sutikite – alus nėra jau toks kaloringas.

Tačiau alus yra toks produktas, kuris stimuliuoja apetitą ir turi įtakos maisto virškinimui. Jei žmogus geria alų, jis dažniausiai ir užkandžiauja – traškučiais, riešutais, sūriais, dešrelėmis ir pan. Alus padeda šiems riebiems produktams „nusėsti“ ant pilvo sienelių. Ir tai yra viena priežastis, iš kur atsiranda alaus pilvas. Reikia pripažinti, kad tokį patį poveikį daro ne tik alus, bet ir visas kitas alkoholis. Taigi, grandinėlė labai aiški: alkoholis, apetito stimuliavimas, kaloringų produktų valgymas, jų nusėdimas pilvo srityje.

Dar viena bloga alkoholio įtaka – jis sutrikdo natūralią medžiagų apykaitą. O kai natūralūs vidiniai organizmo procesai sutrinka, nieko gero iš savo organizmo nesitikėkite.

Kodėl gi riebalai nusėda būtent pilvo srityje? Tai vyriško organizmo ypatumai. Jei moteris pilnėja pagal kriaušės principą, kai riebalai yra linkę pasilikti šlaunų srityje ir taip formuoti celiulitą, vyrai „auga“ pagal arbūzo principą – pilvas auga, o galiukai džiūsta. Dauguma vyrų susigriebia tik tuomet, kai negali įžiūrėti savo „draugužio“ per pilvą.

Energijos taupymo taisyklė teigia, kad jei jau energija atėjo, tai ji turi kažkur pasidėti. Jei jūs išgėrėte ir suvalgėte apie 3000 kkal, turite šią energiją ir iššvaistyti, kitu atveju ji pasiliks riebalų pavidalu. Namai, darbas, parduotuvė, namai – sutikite, per dieną neišnaudojate tiek energijos, kiek suvalgote.

Labai glaudžiai susijusi ir kita priežastis – silpni pilvo raumenys. Deja, taip jau yra, kad gimusių berniukų pilvas yra silpnesnis nei mergaičių. Natūraliai moterų pilvas yra stipresnis dėl būsimo gimdymo. Bet taip jau yra, kad pilvo presą reikia prižiūrėti ir pastoviai jį stiprinti. Juk už jo paslėpti visi pagrindiniai žmogaus organai: kepenys, inkstai, blužnis ir kiti virškinimo organai.

Kaip panaikinti „alaus“ pilvuką?

Natūralu, kad apsileidę, jums vis sunkiau nusimesti marškinėlius prieš kitus, „nunešti“ savo pilvą į sporto salę, o ką jau kalbėti apie pasideginimą prieš saulę… O juk storam žmogui ir karštą dieną karščiau. Todėl susiimkite ir imkitės priemonių prieš pilvą.

Visų pirma išsirinkite dietą. Galite pasiskaičiuoti savo KMI ir pagal tai išsirinkti tinkamą valgiaraštį, galite pasikonsultuoti pas dietologą. Tačiau atminkite, kad metant pilvą, turi būti šie pagrindiniai faktoriai.