Ar Baltija taps antruoju Bermudų trikampiu?  (0)

Pasak specialistų, Baltijos ekosistema drastiškai keičiasi. Čia didėja metano atsargos, su kurių išsiskyrimu šiandien siejami paslaptingi įvykiai Bermudų trikampyje.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Po kelerių tyrinėjimų metų Orhuso (Danija), Lundo (Švedija) ir Stokholmo universitetų mokslininkai nustatė, kad iš sausumos patenkančios maisto medžiagos yra pagrindinė priežastis, dėl kurios jūros vandenyse susidaro deguonies trūkumas.

Specialistai teigia, kad deguonies stygius jūros dugne neigiamai veikia visą Baltijos ekosistemą. Jūros dugnas virsta „dykuma“, kurioje gyvena tik bakterijos, galinčios išgyventi be deguonies. Be to, kai kurios bakterijos gamina metaną, kuris vandenyje burbuliuoja ir žudo žuvis. Įdomu, kad būtent su aktyviu metano išskyrimu siejamos keistenybės, vykstančios Atlanto regione, vadinamame Bermudų trikampiu.

Pagal mokslininkų hipotezę vandenyje susidaro didžiuliai metano burbulai, kurie taip sumažina vandens tankį, kad laivai praranda plūdrumą ir akimirksniu nuskęsta. Kai kas spėja, kad pakilęs į orą metanas gali pražudyti ir lėktuvus: sumažėjus oro tankiui, mažėja ir keliamoji galia bei iškreipiami altimetrų parodymai. Be to, metanas ore gali sustabdyti variklius.

Neseniai šią hipotezę eksperimentais įrodė Briusas Denardas (Bruce Denardo) iš Monterėjaus aukštosios navigacijos mokyklos (Kalifornija). Jis į baseiną suleido plieninius rutulius, pripildytus oro. Vos tik iš dugno pradėjo kilti metanas, rutuliai iškart skendo: dujų prisotintas vanduo jau nebeišlaikė jų paviršiuje.

Tiesa, bakterijų išskiriamo metano Baltijoje kol kas nepakanka tokiems kataklizmams sukelti. Bermudų trikampyje šis reiškinys vyksta gerokai intensyviau dėl didžiulių metano hidratų klodų po vandenyno dugnu. Tačiau atsirandat vis didesniam deguonies stygiui, Baltijos jūros situacija ateityje gali pasikeisti kardinaliai.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Respublika
(56)
(4)
(52)

Komentarai (0)