Akių implantai leis visam laikui atsisveikinti su akiniais  (10)

Mokslininkai sukūrė naują metodą, kuris leis užmiršti skaitymo akinius.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Mažas implantas (pavadinimu „Lašas“) patalpintas po ragena padeda išvengti regėjimo problemų senstant. Tikimasi, kad neskausminga procedūra taps populiariu ginklu kovoje su presbiopija. Ši liga mažina mūsų gebėjimą sutelkti dėmesį į arti esančius objektus. Ji pasireiškia daugeliui 40 metų sulaukusių žmonių, priversdama juos įsigyti akinius skaitymui.

Pirmą kartą metodas pritaikytas Amerikoje, tačiau jau spėjo persikelti ir per Atlantą į Didžiają Britaniją. Ilgainiui tai gali pakeisti lazeriu atliekamas regos gerinimo operacijas, kurios negarantuoja pagerėjusios būklės išsilaikymo ilgo laikotarpio perspektyvoje. Taip pat naujoji procedūra yra nepalyginamai trumpesnė: trunka vos 10 minučių, kai lazeriu atliekama operacija gali užtrukti iki valandos.

Kaip tai vyksta?

Į paciento akį yra įlašinami anesteziniai lašeliai, todėl jis gali išlikti sąmoningu visos operacijos metu, kol implantas talpinamas po skaidriu ragenos apvalkalu. Regėjimą jis pagerina pakeisdamas ragenos formą: tai yra centrinė jos dalis tampa statesnė. Tokios procedūros kaina siekia apie 11 000 litų.

Lynda Marenghi (57) iš Stafordšyro, buvo pirmasis žmogus Europoje, kuriam atlikta ši operacija: „Tai mane vedė iš proto. Skaitymo metu knygas turėjau laikyti vis toliau ir toliau. Galiausiai, kai rankos tapo per trumpos, man buvo diagnozuota presbiopija“.

Oftalmologijos chirurgas Mark Wevill, kuris atlieka tokio tipo operacijas teigė: „Lašu negalima pakeisti akies amžiaus, tačiau juo galima pagerinti vis blogėjantį regėjimą, kurį sukelia senėjimo procesas“.

Nustatyta, kad su kompiuteriu daug dirbantiems žmonėms presbiopija išsivysto dažniau, o jos intensyvėjimas gali labai išvarginti. Todėl šis naujas metodas suteikia viltį milijonams žmonių, kurie turi ar ateityje turės nešioti akinius. Maža to, vien Didžiojoje Britanijoje jis gali sumažinti optiniams gaminiams (įskaitant ir kontaktinius lęšius) skiriamas išlaidas daugiau nei 2,7 mlrd svarų per metus.

Aut. teisės: www.technologijos.lt
(19)
(0)
(19)

Komentarai (10)