Įspūdinga: šiaurės pašvaistė apgaubia Tarptautinė kosminę stotį (Video)  (0)

Kai kurie vaizdeliai iš Tarptautinės kosminės stoties (TKS) atrodo taip neįtikėtinai, kad gali kilti klausimų dėl jų autentiškumo. Tačiau šįsyk iš fotografijų sudėtas vaizdelis, kuriame šiaurės pašvaistė apsupa TKS, yra visiškai tikras. Šiaurės pašvaistes praėjusią savaitę užfiksavo Europos kosmoso agentūros (ESA) astronautas Alexanderis Gerstas.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Iš nuotraukų sudėtame vaizdelyje (time – lapse) rodoma, kaip TKS virš mūsų planetos praskrieja pro šiaurės pašvaistę.

„Mes skridome tiesiai pro šiaurės pašvaistę po masyvaus Saulės išsiveržimo“, – pasakojo vokietis A.Gerstas.

TKS orbitą apskrieja per 92 minutes, tačiau tokie vaizdai matomi labai retai. Šiaurės pašvaistės ne kartą buvo užfiksuotos iš kosmoso, tačiau TKS pro ją praskrieti yra itin retas reiškinys. Taip yra dėl to, kad stotis paprastai skrieja netoli pusiaujo ir neatsiduria virš mūsų planetos polių. Dažniausiai šiaurės pašvaistės matomos Šiauriniame ir Pietiniame poliuose – čia Žemės magnetinis laukas yra labiausiai susikoncentravęs.

Šiaurės pašvaistės kyla dėl Saulės vėjo ir magnetinių dalelių sąveikos atmosferoje. Tačiau tam tikrais laikotarpiais, kai Saulė aktyvesnė nei įprastai, Saulės vėjai Žemę paliečia gerokai dažniau. Tuomet Žemės atmosferoje yra daugiau susidūrimų, todėl šiaurės pašvaistės priartėja prie pusiaujo.

Vaizdo siužetas

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: 15min.lt
(2)
(0)
(2)

Komentarai (0)