Įdomu: kai mokslas sutinka muziką (Video)  (5)

Vaizdo įrašas atskleidžia, kas atsitinka, kai mokslo eksperimentai sujungiami su muzika.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Ir menas ir mokslas yra žavūs patys savaime, tačiau susijungę jie sukuria kažką nepakartojamo! Tai atskleidžia vaizdo įrašas, kuriame matyti, kaip atlikėjai įvaldo ne tik muzikos instrumentus, tačiau ir kimatiką (mokslą apie garso bangų reiškinius). Realiame gyvenime mes niekada nematome, kaip juda garso bangos, tačiau tai puikiai atskleidžia truputis smėlio ir vandens, patalpinti ant garsiakalbių. Skysčiuose susidarantys raibuliai, spiralės ir kitos įstabios formas tarsi iliustruoja muzikos garsus ir pakylėja melodiją į kitą lygį.

O ką Nigel Stanford suburtas kolektyvas išdarinėja su elektra! Užsidėję metalo kostiumus vaikinai žaidžia su Tesla transformatoriaus generuojama aukštos įtampos(nuo keliasdešimt tūkstančių iki kelių milijonų voltų) elektros energija.

Vaizdą dar labiau suaštrina šokančios liepsnos, kurias sukuria prie klavišinio instrumento primontuotas ugnies vamzdis (angl. Flame Tube).

Visos šios priemonės buvo sudėtos į Shahir Daud režisuotą muzikinį vaizdo įrašą, kuris dar kartą parodo koks nuostabus gali būti mokslas.

Aut. teisės: www.technologijos.lt
(92)
(0)
(92)

Komentarai (5)