21 amžiaus realybė: sekso robotai – mylės, mokys ir gydys  (0)

Mokslinė fantastika jau senai domisi sekso-robotais. Alex‘o Garland‘o filmas „Ex Machina“ pasakoja apie roboto Avos ir žmogaus santykius, taip pat tyrinėja keistą ryšį tarp dirbtinio intelekto ir seksualumo. Tačiau ko galime tikėtis realiame gyvenime?


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Sekso-robotai – terapeutai ir instruktoriai

Nesenai gydytojas Ian‘as Kerner‘is, knygos „Good in Bed“ („Geras lovoje“) autorius, vienoje konferencijoje pasiūlė idėją, kad robotus galima būtų panaudoti kaip „sekso-partnerius“, kurie padėtų žmonėms įveikti seksualines problemas ir traumas.

„Seksas su robotu – nepriimtinas reiškinys“, – teigia jis. „Kaip gydytojas, negaliu rekomenduoti sekso su mašina, nors reiškinys – surogatinės motinos – jau seniai laikomas norma mūsų visuomenėje, ir esu įsitikinęs, kad ateityje dirbtinis intelektas galėtų rasti savo vietą sekso srityje.“

Pasak Iano Kernerio, seksas su robotais – tai paslauga žmonėms, kurie kenčia nuo tokių ligų, kaip priešlaikinė ejakuliacija arba sekso patirties neturėjimas. „Esmė slypi tame, kad žmogus išmoktų atsipalaiduoti ir galėtų mėgautis visaverčiu seksu. Seksas laikomas pilka zona. Tačiau netgi ribotai naudojant dirbtinį intelektą, jis bet kokiu atveju labai pasitarnautų sprendžiant seksualines problemas.“

Kita medalio pusė

Kiti apvalaus stalo ekspertai buvo kitokios nuomonės. Pasak jų, seksas su robotais gali sukelti daugiau problemų, nei padėti išspręsti. „Jaunoji karta auga su intelektualiais sekso žaisliukais, kurie patenkina daugelio porų seksualinius poreikius. Tačiau tai gali sukelti neigiamas pasekmes, kai šie žmonės bandys kontaktuoti su kitais žmonėmis,“ – teigė Garet‘as Prais‘as, Mančesterio universiteto absolventas, besispecializuojantis robotikos dirbtinio intelekto srityje.

Taip pat buvo paliestas klausimas, kas bus, jei sekso-robotus naudos pedofilai. „Mes žinome, kad pedofilai nekreipia dėmesio į visuomenės vertybes, tačiau dirbtinis intelektas gali atnešti naudos tokio pobūdžio seksualumo išraiškoje,“ – teigė Kerneris.

Praeitais metais, pagrindiniai ekspertai pranešė, kad sekso-robotų vaikų pavidalu atsiradimas neišvengiamas. Jie pritarė Kerneriui, kad sekso-robotai galėtų padėti gydyti pedofilus. „Mūsų rinkoje yra didžiulė sekso-žaisliukų pasiūla,“ – pasisakė Ron‘as Arkin‘as, mobilių robotų GeorgiaTech laboratorijos tyrėjas, robo-etikos konferencijoje, kuri vyko Berklyje.

„Robo-vaikai galėtų padėti gydyti pedofilus, kaip metadonas naudojamas narkomanams gydyti,“ – pareiškė Arkin‘as.

Taip pat jis pridūrė, kad tyrėjai privalo atlikti potencialius gydymo metodų testus. „Nėra jokios tikimybės, kad tai iš karto duos teigiamus rezultatus. Esu įsitikinęs, kad norint suteikti geresnę visuomenės apsaugą nuo seksualinių nusikaltimų pasikartojimų, visa tai reikia ištirti kontroliuojamu būdu. Jei mes galime išgelbėti daugelį vaikų, kodėl neįgyvendinus šio projekto, kuris vertas didžiulio dėmesio.“

Tyrėjai mano, kad per 25 metus dirbtinis intelektas pranoks žmogaus intelektą ir perspėja, kad visuomenėje reikia nustatyti robotų naudojimo taisykles, kurios padėtų užkirsti kelią jų pranašumui prieš žmones. „Jūs galite turėti mašiną, kuri patenkina jūsų poreikius ir suteikia jums jaukumo, saugumo ir meilės pojūtį. Tačiau kas nutiks žmogiškiems jausmams?“ – sako Prais‘as.

Ar robotai užsiims seksu tarpusavyje?

Praeitais metais du kibernetikos ekspertai pareiškė savo nuomonę apie tai, kaip robotai gali daugintis. Romanistas Džordžas Zarkadisas sakė, kad robotai, pagaminti iš silicio ir anglies, gali užsiimti seksu molekulinio lygio pagrindu, kad pratęstų giminę, nors, kaip tai gali įvykti, lieka paslaptimi.

Dirbtinio intelekto ekspertas, Noelis Šarkis pareiškė, kad nėra jokios prasmės kalbėti apie molekules, kai robotai gali „daugintis“ per programinę įrangą, kai naudojamas kodas, kuris priverčia robotus ypač gerai atlikti tam tikras užduotis ir jie gali susivienyti, kad sukurtų „kūdikį“.

Pasak jo, netolimoje ateityje robotai galės atspausdinti savo kūdikius 3D spausdintuvu, arba patys surinkti „vaiką.“ Tačiau Zarkadisas teigė, kad jei robotai galėtų užsiimti seksu, tai juos apsaugotų nuo kompiuterinių virusų ir jie taptų labiau patikimi.


 

Aut. teisės: Robotika.lt
Robotika.lt
(13)
(1)
(12)

Komentarai (0)