Pasaulis keičiasi: paskelbta naujoji milijardierių sostinė ir valstybė  (0)

Pekinas atėmė iš Niujorko „pasaulio milijardierių sostinės“ titulą, kai tyrimas parodė, jog Kinijos sostinėje gyvena 100 žmonių, kurių kapitalas vertinamas daugiau nei milijardu dolerių, o JAV verslo ir kultūros sostinėje tokių turtuolių nuolat gyvena 95.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Palyginti su praeitais metais, Pekine milijardierių padaugėjo 32, o Niujorke – tik keturiais, rašo leidykla „Hurun Report“, leidžianti žurnalus turtingajam elitui ir kasmet sudarinėjanti turtingiausių šalies žmonių sąrašą.

Maskva užima trečią poziciją – Rusijos sostinėje gyvena 66 milijardieriai.

„Nepaisant jos pačios (ekonomikos) sulėtėjimo ir nuosmukio akcijų rinkose, Kinija per pastaruosius metus sukūrė daugiau milijardierių negu bet kuri kita šalis pasaulyje“, – rašo „Hurun Report“ valdybos pirmininkas ir vyriausiasis tyrėjas Rupertas Hoogewerfas.

Įvairūs turtingiausių pasaulyje žmonių sąrašai, skelbiami „Forbes“, „Bloomberg“, „Hurun“ ir kitų, skiriasi dėl naudojamos skirtingos jų sudarymo metodikos.

Praėjusiais metais Didžioji Kinija (įskaitant Honkongą, Taivaną ir Makao), aplenkė Jungtines Valstijas kaip daugiausiai milijardierių turinti šalis, sakoma ankstesniame „Hurun“ pranešime, paskelbtame spalį.

Leidyklos naujausi duomenys, paskelbti trečiadienį, rodo, kad šiame regione dabar gyvena 568 milijardieriai – 90 daugiau negu pernai. Jų turto bendra vertė – apie 1,4 trln. JAV dolerių ir prilygsta Australijos bendrajam vidaus produktui.

„Hurun“ taip pat pažymėjo, kad Kinijoje gyvena daugiau negu 40 proc. jaunesnių negu 40 metų milijardierių.

Tuo tarpu Jungtines Valstijas savo namais laiko 535 milijardieriai, o jų per metus dviem sumažėjo.

Kinijos turtingiausiu žmogumi laikomas nekilnojamojo turto ir pramogų pasaulio magnatas Wang Jianlinas, kurio turtas vertinamas 26 mlrd. dolerių, „Hurun“ turtingiausių žmonių sąraše užima 21-ąją vietą, atsilikęs nuo kitų pasaulio turtuolių, tokių kaip programinės įrangos milžinės „Microsoft“ įkūrėjas Billas Gates'as, socialinio tinklo „Facebook“ generalinis direktorius Markas Zuckerbergas ir investuotojas Warrenas Buffettas.

Aut. teisės: TV3
TV3
(15)
(10)
(5)

Komentarai (0)