Lietuviai nušluostys nosį net ir tikroms kosmoso valstybėms: jų kuriama technologija bus pirmoji tokia visame pasaulyje  (10)

Lietuvos kosmoso technologijų startuolis „NanoAvionics“, paleidęs vieną pirmųjų lietuviškų palydovų „LituanicaSAT-1“ bei baigiantis kurti antrąjį, taikosi į 2,5 mln. eurų investiciją iš ES mokslinių tyrimų ir inovacijų finansavimo programos „Horizontas 2020“.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Pranešime žiniasklaidai teigiama, kad įgyvendinę planus, lietuviai taps pirmaisiais pasaulyje, savo kuriamą sistemą panaudoję nanopalydovuose.

Pripažinta viena iš inovatyviausių Europos startuolių, įmonė šiame etape už 50 tūkst. eurų pirminę finansinę paramą iš Europos Komisijos (EK) rengia detalų produkto verslo planą, kuris garantuotų 50 kartus didesnį finansavimą jo įgyvendinimui ir kuriamo produkto realizavimui rinkoje.

„Ši programa skirta finansuoti inovatyviausių idėjų įgyvendinimą. Iš 48 paraiškų, pateiktų kosmoso pramonei skirtiems produktams vystyti per pirmąjį šių metų ketvirtį, patekome tarp 4 projektų, gavusių lėšų tolesniam įgyvendinimui. Kasmet finansuojama vos 16-os įmonių produkto idėjų, tad toks tarptautinis pripažinimas ir įvertinimas didina mūsų ambicijas ir suteikia daugiau galimybių toliau tęsti kosmoso technologijų vystymą ir garsinti šalies vardą pasauliniu mastu“, – sako „NanoAvionika“ direktorius Vytenis Buzas.

Pradinės finansinės paramos su galimybe užsitikrinti tolesnį finansavimą „NanoAvionika“ sulaukė už šiuo metu kuriamą miniatiūrizuotą raketinės traukos sistemą, veikiančią netoksiško vienkomponenčio kuro pagrindu. Pasaulyje tokio tipo kuro nanopalydovuose dar niekas nėra panaudojęs – lietuviai taptų pirmaisiais tai padarę 2016 metų pabaigoje, paleisdami „LituanicaSAT-2“ palydovą.

Antrasis finansavimo etapas skirtas verslo plano įgyvendinimui – įmonės sukurta sistema, įgijus 2,5 mln. eurų investiciją, būtų baigta kurti ir žengtų į tarptautinę rinką.

ES mokslinių tyrimų ir inovacijų programa „Horizontas 2020“ 2014-2020 metais inovacijų, kosmoso, nanotechnologijų ir kitiems tyrimams išdalins beveik 80 mlrd. eurų paramą. Šia programa siekiama prisidėti prie naujų mokslo proveržių, atradimų ir pasaulinio lygio naujovių, idėjų perkėlimo iš laboratorijų į rinką.

2014 metų bendromis Vilniaus universiteto ir „NanAvionika“ mokslininkų komandos pastangomis į kosmosą buvo paleistas pirmasis lietuviškas palydovas „LituanicaSAT-1“. Šiais metais į kosmosą kils jau antrasis palydovas „LituanicaSAT-2“.

Aut. teisės: delfi.lt
(41)
(11)
(30)

Komentarai (10)