Komentarai Prisijungti
Viršuje: Seniausi | Naujausi
immortallt 2016-04-22 10:13
Valgau mėsą visą gyvenimą, kraujo tyrimai idealūs.
Kitesabove 2016-04-22 10:16
Šiuo metu skaitau šią knygą, labai įdomi ir informatyvi: gydantis maistas aštrus protas efektyvus mitybos būdai-gerinantys-atminti
https://www.youtube.com/watch?v=fZtPGyLaiHE
Kitesabove 2016-04-22 10:27
Tikri faktai, geležies mitas paneigtas, nieko ta mėsa be baltymų ir cholesterolio neturi.
https://pbs.twimg.com/media/CgoT2OJUkAImz0O.jpg:large
immortallt 2016-04-22 10:30
Dar įmesi tokį nesąmoningą palyginimą, pradėsiu įvardinti, ką manau apie tokius palyginimus.
Skrudink riebaluose tas pačias daržoves, gausi tokią nesąmonę.
Kas iš to, kad medžiagos norma didelė, o įsisavinimas prastas.
geziokas 2016-04-22 12:52
pirmiausia reikia pradėti skirti atvejus, kai mėsos atsisakoma dėl tam tikrų ligų, o ne dėl debilizmo. Sveikam, mėsą valgančiam žmogui tikrai nereikia keisti mitybos įpročių. Organizmas puikiai su tuo susidoroja. Jei jau atsiranda problemų, tik tuomet, pasitarus su gydytojais (ne dietologais), priimti kažkokius sprendimus. Ir jei tau tai veikia, dar nereiškia, jog tai veiks ir kitiems. Visų organizmai skirtingi, skiriasi svoris, ūgis, imuniteto lygis, medžiagų apykaita, organų tam tikrų medžiagų išskyrimas, maisto tolerancijos lygis. Logiškai pagalvokit, jei riešutams alergiškas žmogus pradėtų visam pasauliui aiškinti, jog riešutai yra blogis, be jų žmogus gali laisvai išgyventi ir t.t. Maistą reikia valgyti įvairų: greitai virškinamą- greitam energijos padidėjimui, sunkiai virškinamą- tam, kad maisto energija būtų teikiama ilgesniam laikotarpiui. Blogiausi iš visų yra "idėjininkai", nes jie net nesuvokia, ką kalba. Primena viskokius krišnininkus, kurie vos atšilus orams vaikšto gedo pr. su būgnais ir gieda. Taip ir norisi jiems supūvusį kiaušinį ant galvos numesti
UTF16 2016-04-22 13:02
Nemanau, kad tai labai svarbu, bet užkietėjęs jis nebuvo: http://heavytable.com/whats-in-princes-fridge/ Pieną vartojantys veganai vadinami vegetarais.
Rimvydas 2016-04-22 13:47
. O apie pieną negirdėjau nieko. Pataisyk jeigu aš neteisus..
immortallt 2016-04-22 14:27
Visad, visokių stebuklingų mitybų fanatikai lygina nesveiką mitybą su mėsa, su savo. Nes lyginant sveiką mitybą kurioje yra mėsa, gautųsi šnipštas ir apart statistinės paklaidos nerastų jokių skirtumų.
UTF16 2016-04-22 14:39
, kai atsisakoma termiškai apdorotų produktų. Žaliavalgis gali valgyti žalią mėsą, žalius kiaušinius ir ką tik pamelžtos karvės pieną. Žalius kiaušinius arba neapdorotą pieną vartojantis žaliavalgis bus žaliavalgis vegetaras. Veganas bus tik toks žaliavalgis, kuris vartoja tik augalinį maistą. Lietuvoje pastarieji yra geriausiai žinomi, todėl veganizmas su jais dažnai ir painiojamas.
Rimvydas 2016-04-22 16:20
Neskaičiau aš gezioko komentaro. Bet man nesvarbu ar jis vegetaras, ar visavalgis. Niekas neturi teisės kito žmogaus įžeidinėti. Manau čia atsakymas į klausimą kaip aš vertinu mūsų mesa. Bet reikėtų imtis ir tolerancijos. Ar sutinki su tuo? Pvz. galiu aš nuo savęs pasakyti, kai valgau kvailai ir nesubalansuotai aš jaučiuosi tik morališkai fainai, nes skaniai pavalgiau, bet po pusės metų pažiūriu,kad mano fizinė forma ne kokia. Subalansuoju mitybą, neatsisakau mėsos, bet daugiau atsisakau angliavandenių. Man per mėnesį 6 kg kokie nukrenta, nors ir nebadauju. Tiesiog subalansuoju mitybą.. Man tai veikia, jai veikia veganiška mityba. Aš ir ji jaučiamės puikiai, tai kam mums vienas kitą peikti,kad nevalgom taip kaip jie?
O dabar dar vienas klausimas. Kodėl pieno yra atsisakoma? Juk tai idėjinis dalykas(na, kai kurie netoleruoja laktozės), kuo pieno atsisakymas padės gyvuliui? Aš kaip augęs tarp ūkininkų kaime puikiai žinau,kad jeigu karvės nepamelžia ji kenčia skausmus.. Gali patrūkti.. Todėl labai laiku jas reikia pamelžt. O ką daryti su pienu? Nejaugi išpilti? Aš nesuprantu pieno negėrimo priežasties.
sub 2016-04-22 16:30
"UTF16", "Atk" ir "Kitesabove" vieni vartai, mėsa nėra didžiausias blogis. "Immortallt" nėra nemirtingas, bet nuo mėsos jis tikrai nemirs, kaip ir Simplicity ir daugelis kitų. Tiesiog reikai neperžengt ribų nei komentaruose, nei mitybos reikalais - ir viskas bus gerai. Būkite vegetarais, veganais, žaliavalgiais ar kuo jūs ten norite, aš tokių daržovėmis nevadinu, bet ir jūs nekiškite savo klaidingos nuomonės, kad mėsa - blogis.
Kirtiklis 2016-04-22 17:16
Kas yra "mesaėdžiai"? Kaip tu isvaizduoji to "mėsaėdžio" valgymą. Nes nelabai susišnekėt bus įmanoma be šių žinių.
Valgau ir aš vaisius, ir net tik vaisius ir jaučiuosiu gerai, reziumė? Dokumentika nelygi dokumentikai, nei pagal šaltinius nei pagal tiriamus objektus ir metodus. Ir sveika atvykus į 21a, kad pagaliau supratai, kad už reklamas yra mokama, kad kuo daugiau parduoti ir pagiriama bei išpučiamas burbulas. Dar apie vaisių reklamą, tai ko tu ten tikiesi? Čia ne mada, nesukuria naujų produktų - kaip tavo minėti jogurtai, kur gali skirtis ir sekantis gali buti jau su mėtomis. Nebus gi naujos bananų reklamos, ar va - nauji kiviai, kurie yra tie patys kiviai, kaip ir anksčiau reklamuoti kiviai. Todėl tik akcijas imeta, tas pats galioja ir grybams. Ar matei daug jų reklamų?
UTF16 2016-04-22 17:33
Trumpas atsakymas: nes pienas yra tiesioginė mėsos pramonės dalis.
Ilgas atsakymas: žinduolių patelių liaukos pieną gamina tik patelei pastojus ir nustoja gaminti atjunkinus jauniklį. Kad karvė duotų pieno, ji turi būti reguliariai apvaisinama. Karvių laktacijos periodas trunka ~300 dienų. Atjunkinus jauniklį, pieno gamyba sustoja iki kito apvaisinimo. Bet nuolat stimuliuojant tešmenis, pieno gamyba stimuliuojama žymiai ilgesnį laiką, bet vėliau ar anksčiau, paprastai likus dviem mėnesiams iki rujos, visiškai nutrūksta, ir ciklą reikia kartoti iš naujo. Vadinasi, karvių tešmenų skausmus sukelia ne kažkokie fiziologiniai jų organizmo trūkumai, o žmogaus įsikišimas. Šitas apvaisinimo–gimdymo–melžimo–užtrūkimo ciklas pakartojamas tol, kol karvės organizmas nebepajėgus gaminti pieno – tokiu atveju karvė bus vienareikšmiškai siunčiama į skerdyklą jautienos gamybai.
Kadangi, kaip minėjau, karvių laktacija yra tiesiogiai ir neatsiejamai susijusi su nėštumu ir gimdymu, turi kilti klausimas, kas padaroma su karvių jaunikliais. Jei gimė telyčia, ji gali būti paskersta iškart arba vėliau galės gimdyti ir tapti melžiama karve. Jei gimė jautukas, jis bus nedelsiant atskirtas nuo motinos, paskerstas mėsai iškart arba (dažniausiai) paauginamas ir skerdykloje atsidurs suaugęs. Tokių jautukų mėsa vadinama veršiena.
Vadinasi, tie, kurie atsisako pieno, turi problemų ne su melžimu kaip tokiu, o su jo išgavimo aplinkybėmis ir neišvengiama su tuo susijusia praktika – skerdimu. O kuo blogai yra skerdimas, tai jau kitas klausimas ir kita tema.
Galbūt teoriškai galima auginti karves su meile, jomis rūpintis, leisti joms savaime veistis ir jų veršeliams nuolat likti su mama ir žįsti pieną bei jų neskersti ir šiaip sau šerti juos visus tuos gyvenimo metus iki mirties. Galbūt taip kur nors ir daroma. Bet Europoje pieniniai gyvūnai yra sistemingai ir vienareikšmiškai laikomi dėl pieno ir dėl mėsos.
Panašūs principai galioja kiaušinių ir vilnos gamybai.
Rimvydas 2016-04-22 19:28
Na, žmogus iš prigimties yra medžiotojas, kaip tigras, liūtas, vilkas ar kitas plėšrūnas. Todėl man asmeniškai atrodo pakankamai natūralu,kad mes auginame sau maistą. Užuot ėję medžioti į miškus ir viską išnaikinę(kaip netolimoje senovėje būdavo), dabar patys užsiauginame sau populiaciją, kurią aišku suvalgome, kad ir kaip kažkam būtų dėl to gaila. Aišku, medžioklė niekur neišnyko ir brakonierių negaliu pakęsti, kurie jokių taisyklių nepaiso. Bet situacija ekologiškai nėra tokia jau prasta, kalbant apie mėsos pramonę. Viskas kontroliuojama. Va, moraliniai principai jau yra kas kita. Aš pats negalėčiau gyvūnui atimti gyvybės. Net varlė apvažiuoju kai pjaunu žolę, kad tik nežudyti.. Bet, mėsa man patinka. Negalvoju ir neapkraunu savo minčių kaip jaučiasi gyvūnas iki tol kol atsidūrė ant mano stalo.
Atk 2016-04-22 20:17
Aš ir nerašiau, kad mėsa yra didžiausias negėris. Aš net parašiau, kad kai kam geriau tęsti ją vartoti. Nes su švaresniu, plonesniu maistu žmogus pats sujautrėja ir atsakomybė jo padidėja, ne visiems ta atsakomybė pajėgi, jų psichika neišlaikys, nepakels tokios naštos, todėl geriau jiems tęsti vartoti mėsą. Žmogus vartodamas mėsą netampa būtinai negeras. Bet norin kilsteltis vienu laiptu į priekį reikia atsisakyt žudomo maisto ir rimtai tada labai pažiūrėt į vystymąsi dvasinį. Žudomas maistas, nes kas bus jei suvalgysi soją ir kas bus jei ją pasodinsi? Iš jos išaugs augalas. Mėsą jei pasodinsi, iš jos nieko neišaugs, tik sliekai nebant pasakys "ačiū". Todėl nužūdytas maistas - mėsa yra negyvas. O augalinis maistas dar kurį laiką turi programą gyvybės. Aš pavyzdžiui pirkau soją paprastą, pupeles, sodinau kaime ir išaugo normalios sojos. Arba arbūzą buvau nupirkęs, sėklas išspjaudžiau. pasodinau ir buvo išaugę arbūzai.
Atk 2016-04-22 20:22
Iš kur tu žinai, ką tau nori sukeltį? Tu jo klausei, ką jis tau nori sukelti? Nepaklausei ir jau pradėjai juodai galvoti apie jį.
O ką jis vartoja, ne lavoniena? Gyvų gi nevalgo mėsėdžiai? Vadinasi lavonus valgo. Tai gal tiesiog padės greičiau apsispręsti, kas ko ieško.
Atk 2016-04-22 20:25
Kur būten aš kam nors piršau? Kur nesąmonės? Man reikia konkrečių citatų ir argumentų, kodėl tai nesąmonės. Aš irgi galiu pasakyt, kad ding iš čia su savo nesąmonėm, su savo piršimu man nuomonės. Bet aš tau to nesakiau.
Simplicity 2016-04-22 20:43
Gyvūnai irgi iš sėklos gimsta, bet čia jau kita istorija.
Atk 2016-04-22 21:00
Aš žinau tokią nuomonę ar faktą, kad pienas įsisavinamas tik vaiko, jis ten turi kažkokius dalykus tam tikrus dėl ko jo organizmas gali įsisavinti pieną, kai žmogus užauga, tada tie dalykai išnyksta. Dar toks argumentas sakomas, kad kur tu matei, kad kokia nors karvė ar arklys gertų pieną, jis tik mažas būdamas geria.
Bet ten tiesos yra. Dar skaičiau, kad kai kurie žmonės maždaug daug gėrė pieno ir jų organizmas prisitaikė, todėl išgėrus pieno jiems nekyla viduriavimas, o kitiems kyla, kas nepripratintas prie pieno. Man irgi kyla, kai jo dažnai negeriu. Jis nepasisavina gerai organizmo.
Kitesabove 2016-04-22 21:16
Pieno produktai taip pat yra iš gyvūnų ir taip pat turi daug riebalų, cholesterolio, augimo hormonų, kurie padidina vėžinių ląstelių dauginimąsį. Šiaip kūdikiai turėtų gerti savo mamos pieną, kaip kad veršeliai geria karvės pieną, kam eiti prieš gamtą. Visuomet rūgštis pakildavo ir su virškinimu blogai būdavo nuo pieno produktų, netgi testa dariau prieš tris metus ir parodė stiprią alergiją jam. O vegane tapau 100% dėl gyvūnų, palaipsniui per pusantros savaitės atsisakiau visko palaipsniui, kol užgraužė sažinė visiškai ir prieš akis vis stovėdavo tie vaizdai, kur žiauriai elgiamasi su gyvūnais. Vieną rytą pabudau ir iškart nusprendžiau nuo tos dienos nebvalgyt jokių gyvūlinių produktų.
Komentuoti gali tik registruoti lankytojai.
Neregistruotiems lankytojams komentavimas uždraustas siekiant sumažinti
paviršutiniškų, beverčių ir įžeidinėjančių žinučių kiekį.
Kas nutiktų, jeigu žmonės nustotų valgyti mėsą?