Kas nutiktų, jeigu žmonės nustotų valgyti mėsą?

Komentarai Prisijungti

Viršuje:   Seniausi | Naujausi

UTF16 2016-04-20 11:15
Jei nepaslaptis, kiek kalorijų reikėjo sušerti norint išgauti tą mėsos kalorijų skaičių? Prašyčiau savo poziciją grįsti patikimais šaltiniais.
elcucuy 2016-04-20 11:20
Išnaikinus žmoniją poveikis gamtai būtų dar mažesnis. Žmonija yra gamtos dalis, kuri ima ir duoda ir kažkaip veikia gamtą, bet ta įtaka turi būti protingų mastų, kad daromas poveikis nevestų ekosistemos į susinaikinimą - besaikio miškų kirtimo. Vilkai medžioja elnius, bebrai graužia medžius, žmonės plūgais drasko velėną, nusausina pelkes ir panašiai niokoja kraštovaizdį vardan auginamų kultūrų. Jei atsisakinėjam dalykų kurie neigiamai veikia gamtą tai geriau imtis iš esmės - atsisakom automobilių, kompiuterių, pramonės, sveikatos apsaugos - tegul išgyvena stipriausi. Mėsos atsisakymas tai tik viena sritis, kuri aktuali tik tam tikrai žmonių grupei, kuria bandoma primesti. O žmones reikia mokinti sveikos gyvensenos ir subalansuoto maitinimosi, kad nereiktų kasdien dešrom mist.
UTF16 2016-04-20 11:23
Puiku, bet aš tavęs ne to klausiau. Aš pateikiau 3 scenarijus ir prašiau pasirinkti vieną geriausią bei jį pagrįsti.
UTF16 2016-04-20 11:28
https://www.barbora.lt/produktai/konser ... pel%C4%97s http://nutritiondata.self.com/facts/leg ... cts/4303/2 Vos 0,66 € už 336 kcal, 21 g baltymų + 20 g skaidulų, 0 g cholesterolio ir 0 g sočiųjų riebalų. https://www.barbora.lt/produktai/septyn ... =soj%C5%B3 0,81 € už 1372 kcal, 50,4 g baltymų
Rimvydas 2016-04-20 11:35
Simplicity 2016-04-20 12:00
Apie kokį objektyvumą gali eiti kalba, kai kalbama apie maistą? Aš valgau tik tai, kas man skanu ir nesiruošiu keist savo mitybos įpročių ir atsisakyt gyvulinės kilmės produktų vien dėl to, kad kažkam gyvuliukų žudymas ir "išnaudojimas" dėl maisto atrodo neetiškas. Sudeginkit mane ant vegetarų laužo. Daugiau aš jokių problemų nematau ir galimai mėsos valgymo sukelto vėžio nebijau, nes gyvename tokiais laikais, kai mus žudo mūsų pačių aplinka savo elektromagnetinėmis spinduliuotėmis, nuodingais polimerais, išmetamosiomis dujomis, sintetiniais audiniais, cheminiais junginiais ir t.t. Prieš penkiasdešimt metų DDT buvo pats geriausias insekticidas ir tik ne taip seniai paaiškėjo, kad tai yra didžiausias nuodas, galimas apsigimimų ir vėžio sukėlėjas. Gal po dešimtmečio paaiškės, kad šiandieniai -cidai yra dar didesni nuodai už DDT ir bus uždrausti. Gal irgi laikas būtų pradėt bliaut, kad pirktinių vaisių ir daržovių valgymas sukelia vėžį?
Rimvydas 2016-04-20 12:36
UTF neatsako į sau nepalankius teiginius ar klausimus... Kiek žmonių klausė ar jis tiki,kad vegetarizmas yra sveikiau už subalansuota mitybą,kurioje yra ir mėsos.. Taip jis tiesiogiai ir neatsakė. Tik išsisukinėjo iš klausimų.
Simplicity 2016-04-20 12:55
http://www.delfi.lt/news/ringas/lit/a-u ... d=71039146
UTF16 2016-04-20 12:58
. Kai bus kita tema apie tai, kaip būtų gerai, jei žmonės nebevalgytų daržovių ar tiesiog išnyktų nuo žemės paviršiaus, tada bus galima padiskutuoti šiomis temomis. Kol kas mes diskutuojame apie mėsą ir jos poveikį.
Rimvydas 2016-04-20 13:02
Ir vėl išsisukai nuo klausimo. Kartoju. Kaip manai ar vegetarizmas yra sveikiau už subalansuotą mitybą,kurioje yra ir mėsos?
immortallt 2016-04-20 13:08
Rimvydas, dėl kvailumo, tai hyperbolizavau. Tiesiog buvo tokia studija, kuri padarė išvadą, kad viena iš priežasčių, kodėl žmonės tapo protingesni - mėsos vartojimas. O kai vegetarai ir veganai 99 iš 100 atvejų savo mitybos pasirinkimus bando skleisti kaip religiją, tai kažkaip atrodo ir atvirkščiai galioja. Be to, objektyviai labai sunku diskutuoti, kai šokinėjama tarp argumentų. Tai kaip ir geriau sveikatai, nes iš augalinės kilmės maisto geriau įsisavina. Tada jau tarša, po to jau kad miškai kertami, dar vėliau Amazonė, po to jau tik Brazilija, o tada kad galvijus šeria tik soja (galvijai grūdais/soja šeriami tik paskutinius 2-3 mėnesius, nes nuo jų pradeda sirgti. Gyvuliai neprisitaikę maitintis tokia kaloringa dieta ir stringa žarnynas). Simplicity, objektyvumas yra, kas yra sveika, kas ne. Bet trūksta išsamių tyrimų, kurie tinkamai lygina poveikius. Žinoma, visada yra tavo pasirinkimas ar gyventi sveikai, ar ne. Ir objektyviausias dalykas bei akivaizdus yra faktas, kad gyvulinės kilmės baltymus žmonės įsisavina 2x geriau nei augalinės. Jei žmogus nebūtų prisitaikęs virškinti mėsos, tai efektas būtų kaip laktozės netoleruojančiam gerti pieną.
Simplicity 2016-04-20 13:46
immortallt, mūsų aplinka mus tyliai žudo. Nužudyti gali ne tik nesaikingas mėsos vartojimas, bet ir per didelė meilė žemės riešutų kremui ar augaliniuose riebaluose gruzdintoms daržovėms. Jau rašiau, kad kai kurie moksliniai tyrimai/straipsniai teigia jog žmogus ir atsirado tik todėl, kad nuo mažai kaloringų lapų ir uogų persimetė prie mėsos. Užtenka pažiūrėt į kitus šiltakraujus žolėdžius ir palyginti juos su žmonėmis. Mes neturim pastoviai augančių dantų kaip bebrai ar kelių skyrių skrandžio kaip raguoti atrajojantys žolėdžiai. Tačiau, jei žmogaus vidurius palyginsim su visaėde kiaule, tai pamatysim jog sandara labai jau panaši. Panaši bus ir visaėdžių primatų vidurių sandara. Šimtus tūkstančių metų žmogus valgė mėsą, atitinkamai keitėsi mūsų fiziologija, o dabar visokie idėjiniai iš neturėjimo ką veikt eina prieš gamtą ir aiškina, kad pomidorais. Nesijaučiu nei kuo nors nusikaltęs, nei ką nors blogo savo organizmui padaręs.
geziokas 2016-04-20 14:28
Straipsnis išėjo per seniai ir pamiršai apie ką jis buvo? tik du punktai iš 10 buvo apie poveikį gamtai
immortallt 2016-04-20 14:40
Simplicity, tai aš visiškai su tavimi sutinku. Diskutuotinas klausimas, tik kiek tos mėsos sveika. Iš tikrųjų tai mėsos ir augalinės kilmės maisto vartojimas turi būti subalansuotas. Vien pvz dėl to, kad užtektų ląstelienos, kuri būtina darniam virškinimo darbui. Yra tokių žmonių, kurie 3x dienoje valgo mėsiškus patiekalus, kiti tik 2x savaitėje - klausimas kur ta sveika riba. Labai dažnai žmonės nukrypsta į kraštutinimus gyvenime, kai realiai geriausia veikia tarpiniai sprendimai, bet išsiaiškinti faktams dažniausiai geriau padeda kraštutinumai. Bet gyvenimas nėra juoda ir balta. Kas iš to, kad kūnas bus sveikas, bet jausis blogai, nuolat suvaržytas ir linksi į depresiją. P.S. kartą nuėjau į žaliavalgės vedamą seminarą, vedinas smalsumo ir noro praplėsti augalinės kilmės maisto racioną prie mėsos. Tai užsiakcentavo, kaip flegmos tempu sako: "aš jaučiuosi kupina jėgų". Kol šią trumpą frazę pabaigė, aš nusižiovavau du kartus.
UTF16 2016-04-20 15:03
https://lt.wikipedia.org/wiki/Bereik%C5%A1mis_teiginys „pornografija ir erotika skiriasi, bet neįmanoma pasakyti, kuo konkrečiai“ → „Mėsos vartojimą reikia subalansuoti, bet klausimas kaip“.
geziokas 2016-04-20 15:12
aš, kvailas mesaėdis, mokausi iš protingo vegetaro, kaip iš konteksto išimti tai, ko man reikia
UTF16 2016-04-20 15:19
O šis straipsnis yra apie daržovių žalą ar žmonių išnykimo pasekmes? Jei tau būtų nors kiek įdomu diskutuoti, net ir išėmęs iš konteksto tą konkretų sakinį tu turėjai kaip tik pasipiktinti, kad kažkas pasiūlė su tema ir straipsniu visiškai nesusijusį atsakymą, o ne dėl to, kad kažkas uždavė su straipsniu ir tema susijusį klausimą. Ir jei tau šita diskusija kiek nors rūpėtų, kas antram atsakyme oponentai nebūtų vadinami dundukais ir kvailiais. Elgiesi kaip mažvaikis ir tiek.
Sebastianas 2016-04-20 15:24
Šiaip nesu joks mokslininkas, o ir šitas straipsnis daugiau mažiau nėra informatyvus, bet iš visų šitų punktų man daugiausiai užkliūva šis: (labai supaprastinta informacija kitaip tariant).
UTF16 2016-04-20 15:28
Nes yra visiškai neskaitoma, ką rašo UTF16. Tai jau pripažįsti, kad žemdirbystė kelia visas šitas problemas, gal pripažink, kad jos pagrindinė eikvotoja gyvulininkystė kelia dar didesnes problemas?
Simplicity 2016-04-20 15:43
) o nuo per didelio suvartojamų kalorijų kiekio. Todėl aš stengiuosi mėsą ar žuvį "atskiesti" salotomis ir daržovėmis, kad skrandis turėtų ką veikti virškindamas energiškai bevertes žolines kultūras (mano minėti salierai, kuriuos į kiaušinienę dedu). Na, o pasitikrinti ar gyveni ir valgai teisingai yra gana paprasta- tereikia pasidaryti kraujo tyrimus. Kraujo tyrimas tinka visiems žmonėms, nepriklausomai nuo jų mitybos įpročių ir religinių įsitikinimų.