Ką jūsų išmatos sako apie jūsų sveikatą? (Infografikas)  ()

Tuštinimasis ir išmatos yra labai rimtas reikalas. Tiesą sakant, jų stebėjimas netgi gali išgelbėti jums gyvybę.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Jūsų ekskrementai gali iš anksto įspėti apie rimtas sveikatos problemas. Tai itin svarbu kalbant apie žarnyno vėžį. Ši liga, dar žinoma kaip kolorektalinis vėžys, yra trečia labiausiai paplitusi vėžio forma pasaulyje. 2012 metais užfiksuota 1,4 milijono naujų šio susirgimo ir šis skaičius ir toliau auga.

Jei pasikeitusios išmatos (tiek tekstūra, tiek spalva) jus lydi ilgiau nei tris savaites, tai gali būti ankstyvojo vėžio ženklas. Juos dažniausiai lydi ir kiti simptomai: kraujas išmatose, nepaaiškinamas svorio kritimas, didelis nuovargis, pilvo skausmai ir net gumulėlio jausmas skrandyje. Jeigu atpažinote šiuos simptomus, geriausia būtų pasikonsultuoti su gydytoju.

Spartesnis ligos požymių nustatymas yra labai svarbus, nes ankstesnė diagnozė ir gydymas smarkiai padidina galimybę pacientui išgyventi. Apskaičiuota, kad 90 proc. žmonių, kuriems išsivysto žarnyno vėžys, yra išgydomi, jeigu į onkologus kreipiamasi ankstyvoje stadijoje.

Deja, žmonės į tualetą pažvelgia retai, o apie pastebėtus pokyčius dažnai kalbėti drovisi.

Ash Gupta iš „Ramsay“ sveikatos priežiūros centro Jungtinėje Karalystėje sakė: „sunkiausia mano, kaip vėžio gydymo konsultanto, darbe yra susidūrimai su mirtimis, kurių buvo galima išvengti“.

Kad pažabotų šią problemą, A.Gupta sukūrė infografiką, kuriame nurodyta išmatų tekstūra ir spalva, dėl kurių verta sunerimti.  Taip daktaras bando sužadinti žmonių sąmoningumą ir padėti išgelbėti gyvybes.

Verta atkreipti dėmesį, kad kai kurie maisto produktai ar stresas gali pakeisti tiek ekskrementų tekstūrą, tiek spalvą. Verta sunerimti, jeigu šie simptomai kartojasi daugiau nei tris savaites.

Aut. teisės: www.technologijos.lt
(99)
(15)
(84)

Komentarai ()