Visus lūkesčius pateisinęs zondas New Horizons turi naują užduotį: tokių tyrimų dar nebuvo atlikęs joks žmonių aparatas  ()

Pernai, 2015 m. liepą NASA zondas New Horizons atliko istorinį skrydį pro Plutoną ir jo mėnulius – tąkart žmonija išvydo dar nematytą Saulės sistemos pasaulį. Tačiau New Horizons misija dar nebaigta – po kelerių metų laukite naujienų iš atokaus Saulės sistemos regiono Kuiperio juostos.


NASA gavo leidimą pratęsti New Horizons misiją iki 2019-ųjų. Tad dabar zondas New Horizons skrieja link Kuiperio juostos objekto, pavadinimu 2014 MU69. Paslaptingas objektas, apie kurį nė nebuvo žinoma, kai zondas New Horizons startavo iš Žemės 2006 m., yra tik 50 km skersmens – per didelis, kad būtų laikomas kometa, tačiau per mažas, kad būtų laikomas nykštukine planeta, kokia yra Plutonas.

NASA mano, kad 2014 MU69 yra autentiška Saulės sistemos formavimosi liekana. Tikimasi, kad zondas New Horizons ją priskris 2019 m. sausio 1 d.

"Džiaugiamės galėdami pranešti, kad mūsų zondas ir toliau skrieja į tamsius Saulės sistemos paribius ir turi naują kelionės tikslą, kuris zondo starto metu dar nė nebuvo atrastas", - sakė NASA Planetologijos mokslų direktorius Jimas Greenas.

NASA preliminariai planavo, kad 2014 MU69 taps kitu misijos taikiniu, todėl pagrindinius keturis manevrus zondo varikliais kosminio kūno link jau atliko.

(49)
(1)
(48)

Komentarai ()

Susijusios žymos: