Mokslininkai nuslėpė atradę netoli esančią antrąją Žemę?  (8)

Astronomai galimai aptiko artimiausią iki šiol egzoplanetą, kuri savo struktūra itin panaši į mūsiškę Žemę ir joje taip pat gali egzistuoti gyvybė. Tiesa, nors už Saulės sistemos ribų esanti planeta jau galėjo būt atrasta kiek seniau, mokslininkai vis dar nesiryžo apie tai pranešti viešai.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Remiantis kol kas neoficialiais šaltiniais, naujai atrasta antroji Žemė skrieja aplink dabar jau gerai ištirtą Kentauro Proksimos žvaigždę. Akcentuojama, jog ji išties panaši į mūsiškę planetą ir ji gali teikti prieglobstį gyvybei.

Tikimasi, jog mokslininkai vis tik atskleis šią jau dabar viešą paslaptį dar šio mėnesio pabaigoje specialios konferencijos metu.

Tačiau kol kas nei NASA, nei Europos kosmoso agentūra į jokias kalbas apie galimai antrąją Žemę nesileidžia ir nieko oficialiai nekomentuoja, palikdama intrigą.

Kaip rašo „Independent“, potencialiai gyventi tinkama planeta gali būti artimiausia antroji Žemė, priklausanti Kentauro Alfos žvaigždžių sistemai.

NASA dar praėjusiais metais su fanfaromis pristatė egzoplanetą Kepler 452b, kuri taip pat savo struktūra gali būti panaši į Žemę bei slėpti gyvybę.

Tačiau pastaroji planeta yra net už 1400 šviesmečių nuo Žemės, todėl pasiekti ją būtų praktiškai neįmanoma.

Tuo metu naujoji planeta, pasak šaltinių, yra vos už 4,24 šviesmečio nuo mūsų, todėl tikimybė ją aplankyti yra gerokai didesnė.

Aut. teisės: alfa.lt
(120)
(8)
(112)

Komentarai (8)