Pirmasis pasaulyje tankas atšventė 100 metų jubiliejų: vien jo vaizdo užteko, kad vokiečiai imtų paniškai bėgti (Video)  (5)

Prieš šimtą metų į mūšio lauką pirmą kartą išriedėjo tankai. Tai įvyko per Pirmąjį pasaulinį karą 1916-ųjų rugsėjo 15 dieną.


Visi šio ciklo įrašai

  • 2016-09-16 Pirmasis pasaulyje tankas atšventė 100 metų jubiliejų: vien jo vaizdo užteko, kad vokiečiai imtų paniškai bėgti (Video)  (5)

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Somos mūšio metu, netoli Prancūzijos Flero ir Kurselio kaimelių, britų ir prancūzų sąjungininkų kariuomenė paleido beveik 50 britų tankų „Mark 1“.

Pasak istorikų, nors puolimas nebuvo itin sėkmingas, prancūzų ir britų sąjungininkai nusprendė tankus kurti bei tobulinti toliau ir galiausiai šios kovos mašinos nulėmė Pirmojo pasaulinio karo baigtį.

Pirmieji tankai buvo rombo formos į geležines dėžes panašios didžiulės ūžiančios mašinos, kurios galėjo judėti vos penkių kilometrų per valandą greičiu.

Taip pat, pasak apžvalgininko Audriaus Bačiulio, kariams tanko viduje tekdavo atlaikyti pačias sunkiausias sąlygas.

Pasakojama, kad Vokietijos imperijos kariai, pirmąkart pamatę priešo tankus, mirtinai išsigando ir dalis jų iš karto dėjo į kojas, tačiau stipresnės žalos tankai tądien nepadarė.

Didžioji dalis jų sugedo dar nepradėjus puolimo, o likusieji, nors ir pralaužė vokiečių gynybinę liniją, įstrigo duobėse ar nespėjo atlaikyti atsigavusio priešo kontrpuolimo.

Vis tik tolesni vis labiau tobulėjančių tankų mūšiai buvo kur kas sėkmingesni, ir tai didžiąja dalimi lėmė galutinę sąjungininkų pergalę.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: lrt.lt
lrt.lt
Autoriai: Simonas Bendžius
(35)
(4)
(31)

Komentarai (5)