Naujas interneto hitas - paslaptinga ugnimi deganti ir tamsoje švytinti šukuosena (Video)  ()

Nors Kalėdos laikomos šeimos švente, nemažai jaunimo net ir šiuo laikotarpiu lankosi naktiniuose klubuose. Jie nori išsiskirti iš minios, todėl puošiasi ryškiais rūbais ir makiažu. Kas gali būti išskirtinesnio nei ugnimi šviečianti šukuosena? Būtent tokią visai neseniai sukūrė garsus žvaigždžių plaukų stilistas Gayus Tangas.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Gayus Tangas (Guy Tang) garsėja savo kurtomis itin ryškiomis šukuosenomis. Bene dažniausiai matoma jo braižo dalis – neįtikėtinomis spalvomis pasižyminčios šukuosenos. G. Tango kanalas „Youtube“ turi beveik 1,5 milijono prenumeruotojų, todėl kiekvienas naujas vaizdo įrašas yra peržiūrimas šimtus tūkstančių kartų. Visgi, vienas iš paskutiniųjų šio stilisto eksperimentų itin traukia dėmesį – „Feniksu“ praminta ultravioletinėje šviesoje švytinti šukuosena.

Angelicai Salek, modeliui, kuriam buvo sukurta „Fenikso“ šukuosena, vos keturiolika metų. Tačiau galima įsivaizduoti, kad tamsoje švytintys plaukai greitai sudomintų naktinių klubų lankytojas. Neskelbiama, kiek laiko užtruko neoninėmis spalvomis nudažyti merginos plaukus, tačiau akivaizdu, kad darbo įdėta buvo nemažai. Iš pradžių natūralūs modelio plaukai buvo nubalinti, o vėliau dažomi įvairiaspalviais neoniniais plaukų dažais.

Rezultatas – liepsnojančios ugnies efektas. Šukuosena be jokios abejonės atrodo išskirtinai net dienos šviesoje, tačiau didžiausią įspūdį kelia būtent esant ultravioletiniam apšvietimui. Vaizdo įrašas greitai surinko daugiau nei milijoną peržiūrų, nors po to sekęs panašus spalvotas eksperimentas susilaukė dar daugiau populiarumo.

Kaip buvo kuriama ir kaip šviečia neoninė „Fenikso“ šukuosena

Bet kodėl klubuose dažnai naudojamas ultravioletinis apšvietimas ir kodėl jame šviečia kai kurie daiktai? UV spinduliai žmogaus akiai yra nematomi. Tačiau kai kuriuos paviršius jie priverčia išskirti matomą šviesą. Visgi, ultravioletinėje šviesoje švyti fosforai – įvairūs cheminiai junginiai, kurie šviečia neišskirdami karščio. Dažniausiai ši šviesa matoma objektus apšviestus UVA spinduliais – šis fenomenas fadinamas fluorescencija.

Šie cheminiai junginiai naudojami ir banknotams bei asmens dokumentams ženklinti, ir skalbimo priemonėse. Todėl balti marškinėliai klubuose (ir tiesioginėje Saulės šviesoje) atrodo akinamai balti. Kai kurių žmonių dantys ultravioletinėje šviesoje taip pat šviečia – tai priklauso nuo naudojamos dantų pastos, balinimo procedūrų ir net įgimtų savybių. Būtent keisti tamsoje šviečiantys drabužiai, piešiniai ir dantys yra priežastis, kodėl klubuose naudojamas ultravioletinis apšvietimas. Taip paprasčiausiai kuriama kitokia, išskirtinė ir kiek siurrealistinė atmosfera.

Taigi, moksliniu požiūriu, dažuose, kurie buvo naudojami „Fenikso“ šukuosenai sukurti, yra florescencinių pigmentų, kuriuose esantys cheminiai junginiai reaguoja į ultravioletinę spinduliuotę ir išskiria matomą šviesą. Ugnimi degantys plaukai atrodo išties įspūdingai, tačiau plaukų dažų gamintojo puslapyje teigiama, kad spalva išlieka tik dvidešimt plovimų. Kita vertus, bent jau šventėms ir keliems apsilankymams klubuose tokia šukuosena abejingų nepaliktų.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Technologijos.lt
(14)
(15)
(-1)

Komentarai ()