5 dažnai ignoruojami pavojingų ligų požymiai, kurie iš karto sako, kad reikia mesti visus darbus ir skubiai dumti pas gydytoją  ()

Daugelis yra girdėję, kad skrandžio vėžys yra viena skausmingiausių šios ligos formų. Tačiau daugelis sergančiųjų gali patvirtinti, kad skausmas tikrai nėra pirmas jos požymis, rašė womenshealthmag.com.


Tai dažniausiai ne paveldimas vėžys, kurio atsiradimą ir vystymąsi lemia atsitiktinės DNR mutacijos. Nepaisant to, tai labai greitai plintanti šios ligos forma, kuri sėkmingai išgydoma tik ją laiku diagnozavus.

1. Kraujas išmatose ar vemiant. Nors kitos ligos taip pat gali lemti kraujavimą virškinimo sistemoje, šis simptomas reikalauja atidaus medikų dėmesio.

Jeigu pastebėjote, kad išmatose kraujas yra ypatingai tamsus ar net juodas, o skrandyje skaistesnis – tai gali byloti ir apie skrandžio vėžį.

2. Staiga dingstantis apetitas. Jautėtės alkani, prisėdote papietauti ir vos po kelių kąsnių jaučiatės pavalgę? Toks ankstyvas sotumo jausmas taip pat gali reikšti rimtą ligą. Šis požymis yra svarbus tuomet, kai toks pokytis atsiranda staiga. Kas kita, jeigu visuomet valgėte mažomis porcijomis ir tai niekuomet nekėlė jums rūpesčių.

3. Dėl neaiškių priežasčių mažėjantis svoris. Staiga sumažėjęs svoris gali būti daugybės skirtingų ligų simptomas. Tai taip pat gali reikšti I tipo diabetą, Adisono ir Krono ligas. Svarbi taisyklė – jeigu svoris mažėja nesilaikant jokios dietos, verta ne tik atkreipti į tai dėmesį, bet ir apie tai pasakyti gydytojui.

4. Nuolatinis rėmuo. Rėmuo, sustojęs virškinimas bei kiti blogą skrandžio funkciją parodantys simptomai gali būti ir skrandžio vėžio požymiai. Laimei, tai greičiausiai daug mažiau pavojingų ligų simptomai, tačiau kilus nerimui vis tiek verta pasikonsultuoti su medikais.

5. Pilvo pūtimas, viduriavimas ar vidurių užkietėjimas. Natūralu, kad pilvo ertmėje esantis vėžys gali sukelti tokios simptomus kaip pilvo pūtimas ar sutrikdyti normalų tuštinimąsi. Jeigu šios problemos yra lėtinės ir nepriklauso nuo mitybos, apie jas verta pranešti medikui.

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(10)
(14)
(-4)

Komentarai ()