Kaip buvo sukurti vienkartiniai skutimosi peiliukai: patogumas mažai kam rūpėjo, buvo kur kas svarbesnių priežasčių  (13)

Vienkartinius skutimosi peiliukus išradęs Kingas Campas Gillette’as buvo utopinio socializmo šalininkas, nepritariantis švaistymui. Vis dėlto po šio vyro mirties buvo sakoma, jog jis smarkiai prisidėjo prie to, kad žmonijos veidas būtų pakeistas tiesiogine šių žodžių prasme.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

1895 m. K. C. Gillette’ui viršininkas liepė išrasti ką nors, ką vieną kartą panaudojęs klientas turėtų išmesti, tad ir vėl sugrįžti į parduotuvę.

Būsimam išradėjui pačiam skutantis ir dingtelėjo milijono verta mintis – sukurti saugius vienkartinius skutimosi peiliukus.

O juk vyrai skutosi visada: iš pradžių kriauklėmis ir kaulais, vėliau peiliais, paskui ir lenktais pavojingais skustuvais, bet visas šios priemonės buvo nepatogios, nes jas reikėjo nuolatos galąsti.

Taigi 1901 m. K. C. Gillette’as patentavo savo išradimą – vienkartinį skutimosi peiliuką.

Po daugiau nei 70 metų tokius peiliukus patobulino kompanija „Bic“ – ji pagamino pirmąjį vienkartinį skustuvą su plastikiniu koteliu, išmetamu kartu su peiliuku.

Tiesa, čia svarbu paminėti ir elektrinės skutimosi mašinėlės išradėją amerikietį pulkininką Jacobą Schicką.

Gyvendamas Aliaskoje, jis suprato, kaip nemalonu skustis lediniu vandeniu, todėl stengėsi sugalvoti sauso skutimosi priemonę.

Aut. teisės: lrt.lt
lrt.lt
(20)
(3)
(17)

Komentarai (13)