16 brangiausių daiktų Žemėje - pirmoje vietoje ne šafranas, ne auksas ir net ne kokainas  (9)

Daugelį amžių žmonės įsivaizdavo, kad auksas yra viena brangiausių medžiagų pasaulyje. Deja, tai yra visiškai netiesa. Portalas BrideSide.me atrinko 16 pačių brangiausių medžiagų. Daugelis žmonių nustemba sužinoję, kas yra pirmoje vietoje - tai ne metalas, ne prieskonis ir ne narkotinė medžiaga.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

16. Šafranas – 11 JAV dolerių už gramą

Šafranas – legendomis apipintas prieskonis, ypač mėgtas karališkųjų šeimų, nes tai buvo prabangos požymis. Kiek realiai (ir į kurią pusę) jis pakeičia skonį – atskiro pokalbio tema, bet faktas, kad jo rinkimas yra ilgas ir kruopštus darbas, todėl jo ir kaina tokia didelė.

15. Auksas – 56 JAV doleriai už gramą

Tradicinis brangusis metalas, vertinamas jau labai seniai. Moderniais laikais jis naudojamas ne tik valstybių iždų pagrindimui, bet ir informacinėse technologijose.

14. Rodis – 58 JAV doleriai už gramą

Dar vienas brangusis metalas - iš platinos grupės, ir labai retas. Kad geriau įsivaizduotumėte retumą, galima pateikti tokius skaičius: vienoje tonoje Žemės plutos yra 0,001 g rodžio.

13. Platina – 60 JAV dolerių už gramą

Dar vienas iš brangiųjų metalų. Kaip ir auksas, jis itin atsparus rūgštims, šarmams ir kitiems reagentams.

12. Metamfetaminas – 100 JAV dolerių už gramą

Taip, tai tas pats narkotikas, kurį populiariame TV seriale „Breaking Bad“ gamino Walteris White’as. Žinoma, medžiaga yra nelegali, bet tai nereiškia, kad juodojoje rinkoje ji neturi kainos.

11. Raganosio ragas – 110 JAV dolerių už gramą

Kas kvailiausia, raganosio ragas (kas iš tiesų net nėra ragas, o suragėjęs plaukų masyvas) neturi visiškai jokio medicininio poveikio - bet jis iki šiol apgaubtas mitų, esą sustiprina vyriškumą, o be to, pastaruoju metu dar ir pradėtas naudoti peilių rankenų gamybai. Ir nuo to labiausiai nukenčia, žinoma, raganosiai  - dėl brakonieriavimo dabar jau smarkiai priartėję prie išnykimo ribos.

10. Heroinas – 130 JAV dolerių už gramą

Opiatas, iškreipiantis pojūčius – dar viena nelegali medžiaga šiame sąraše.

9. Kokainas – 236 JAV dolerių už gramą

Vienas baisiausių ir brangiausių narkotikų. Kaina juodojoje rinkoje gali būti ir gerokai didesnė – priklausomai nuo jo „grynumo“ ir „natūralumo“. 

 

8. LSD – 3000 JAV dolerių už gramą

Psichoaktyvus narkotikas ir labai brangiai priartinta mirtis. Didelę kainą lemia gana sudėtingos sintetinimo technologijos.

7. Plutonis – 4000 JAV dolerių už gramą

Sunkus ir trapus radioaktyvusis elementas, naudojamas tiek ginkluotėje, tiek energetikoje – o taip apt ir kosminių laivų varikliuose.

6. Peinitas – 9000 JAV dolerių už gramą

Bromidų gruoės mineras yra toks retas, kad apie jo egzistavimą težino vos keletas žmonių (dabar jau tarp jų esate ir jūs). Peinitas buvo atrastas vos prieš 65 metus, ir šiuo metu visame pasaulyje jo yravos keletas šimtų krsitalėlių.

5. Tafeitas – 20 000 JAV dolerių už gramą (arba 4000 už karatą)

Violetinis, rausvas raudonas ar net baltas mineralas yra milijoną kartų retesnis už deimantus. Vis dėlto, juvelyrikoje jis nėra labai populiarus, ir galbūt tai lemia palyginus žemą jo kainą.

 

4. Tritis – 30 000 JAV dolerių už gramą

Tritis – radioaktyvusis vandenilio izotopas, kurio kilogramą pagaminti kainuoja apie 30 milijonų dolerių.

3. Deimantai – 55 000 JAV dolerių už gramą

Brangiausi akmenys Žemėje (ir beje, kosmose – mokslininkai nanodeimantų yra aptikę ir meteorituose), naudojami tiek papuošalams, tiek pramonėje.

2. Kalifornis – 25-27 milijonai JAV dolerių už gramą

Pats brangiausias žinomas cheminis elementas. Atrastas 1950-aisiais, ir nuo tol susintetinas tik vieną kartą. 

1. Antimaterija – 62,5 trilijonų JAV dolerių už gramą

Pirmoji vieta turi atitekti antimaterijai - niekas kitas kaina net nepriartėja prie jos.

Pati brangiausia substancija Žemėje. Pagaminti miligramą pozitronų kainuoja 25 milijonus dolerių, ir teoriškai ją ateityje bus galima naudoti kaip kosminių laivų kurą, bet dabar, norint sukurti bent gramą šios medžiagos, viso pasaulio žmonija turėtų dirbti metus be jokio poilsio.

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(82)
(15)
(67)

Komentarai (9)