Bučiuotis yra sveika - 10 priežasčių, kodėl tai turėtumėte daryti dažniau ()
Mokslininkai teigia, kad aistringi bučiniai turi teigiamos įtakos žmogaus sveikatai. Bučiuojantis išsiskiria laimės hormonai, todėl bučinys suteikia didelį pasitenkinimą. Tačiau tai toli gražu yra ne vienintelė bučinių nauda.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
1. Puoselėja meilės jausmą
Bučiuoti savo partnerį yra smagi, maloni ir svarbi fizinio suartėjimo dalis, kuri padeda puoselėti meilės jausmą. Tad bučiuodamiesi žmonės suartėja ir emociškai.
2. Mažina įtampą
Mokslininkai teigia, kad bučiuojant savo partnerį, nesvarbu – švelniai ar aistringai, išsiskiria smegenis raminantys cheminiai elementai. Taip pat bučiniai mažina streso hormono kortizolio kiekį. Taigi mylimo žmogaus bučinys gali sumažinti neigiamą streso poveikį bei depresijos sukeliamus padarinius. Bučinys gali paveikti kaip geras antidepresantas.
3. Seksas stiprina sveikatą
Aistringas partnerio bučiavimas gali paskatinti pereiti prie lytinio suartėjimo, o įvairūs tyrimai rodo, jog reguliarūs lytiniai santykiai gerina fizinę ir psichikos būklę.
4. Gerina medžiagų apykaitą
Bučiuojantis intensyviai deginamos kalorijos. Kuo bučiniai aistringesni – tuo geresnė medžiagų apykaita.
5. Veikia kaip veido mankšta
Bučiuojantis dirba ne tik liežuvis, bet kartu ir kelios dešimtys skirtingų veido raumenų skruostų bei žandikaulių srityje. Tad bučiniai gali tapti ne tiktai meilės išraiška, bet ir savotiška mankšta.
6. Stiprina širdį
Bučiuojantis pulsas smarkiai pakyla, todėl pagerėja kraujotaka, o tai skatina geresnę širdies ir kraujagyslių sistemos veiklą, padeda išvengti su širdimi susijusių negalavimų.
7. Išvalo plaučius
Bučiuojantis plaučiai dirba greičiau, nes žmogus įkvepia tris kartus daugiau kartų. Taip plaučiai išsivalo. Be to, jogos specialistai tvirtina, kad ritmingas oro sulaikymas plaučiuose stiprina organizmą.
8. Burna tampa sveikesnė
Seilių sudėtyje yra medžiagų, kurios kovoja su bakterijomis, virusais ir grybeliais. Aistringi bučiniai skatina seilių išsiskyrimą, o tai padeda išlaikyti sveiką burną, dantis bei dantenas, nes normalizuoja burnos rūgštingumą ir sumažina ėduonies atsiradimo tikimybę.
9. Daro įtaką imunitetui
Seilėse yra daugybė antikūnų ir fermentų, kurie apsaugo nuo infekcijų bei virusų. Antikūnai saugo organizmą nuo uždegimų, todėl galima sakyti, kad bučiuojantis stiprinama imuninė sistema.
10. Palaiko dvasinę pusiausvyrą
Bučiniai teikia vidinę ramybę ir harmoniją. Bučiuojantis išsikrauname, atiduodame energiją, o tai suteikia pasitenkinimą. Jaučiamės panašiai kaip po sporto treniruotės.