Naujas precendentas visoje ES? Vokietijoje bitcoinas buvo pripažintas teisėta mokėjimo priemone (2)
Vokietijos federalinė finansų ministerija paskelbė, kad bitcoinų pirkimai nebus apmokestinami, nes kriptovaliuta yra teisėta mokėjimo priemonė. Tarnyba savo sprendimą paskelbė vasario 27 d. Šiame dokumente reguliatorius remiasi Europos Sąjungos Teisingumo teismo 2015 m. nutarimu, kuris nustato precedentą visoms ES narėms.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Teismo nutarime teigiama, kad kriptovaliutos laikomos teisėtomis mokėjimo priemonėmis, todėl sandoriai dėl prekių ir paslaugų apmokėjimo su jų pagalba neturėtų būti apmokestinami:
„Vadinamosios virtualiosios valiutos (kriptovaliutos, pvz., Bitcoinas) laikomos lygiavertėmis teisėtoms mokėjimo priemonėmis, jei šios vadinamosios virtualios valiutos yra priimtos sandorio dalyvių kaip alternatyvios ir sutartinės mokėjimo priemonės, ir jos neturi kito tikslo nei būti naudojamos kaip mokėjimo būdas.“
Kriptovaliutų konvertavimas į tradicinius pinigus ir atvirkščiai Europos teismo sprendime yra klasifikuojamas kaip kitos apmokestinamos paslaugos. Taigi, šalis, kuri veikia kaip tarpininkas šiuose mainuose, nebus apmokestinamas. Iš to išplaukia, kad kriptobiržų operatoriai gali gauti atleidimą nuo mokesčių „jei jie užbaigia bitcoino pirkimą ir pardavimą kaip tarpininkas savo vardu“. Komisiniai kasėjams taip pat neturėtų būti apmokestinami, nes jie mokami savanoriškai.
Anksčiau šiais metais Bundesbanko vadovas Joachimas Wuermelingas pareiškė, kad kriptovaliutos reguliavimas turėtų būti vykdomas pasauliniu mastu. Tuo tarpu Europos centrinio banko vadovas Mario Draghis mano, kad ECB tokių įgaliojimų aplamai neturi.
Šiuo metu Europos Komisija rengia veiksmų planą, skirtą užkirsti kelią finansiniams nusikaltimams, naudojant kriptovaliutą.