Venesuela įvykdė pažadą: tapo pirmąja šalimi pasaulyje, sukūrusia nuosavą kriptovaliutą ir ją jau galima įsigyti  ()

Venesuela antradienį pradėjo išankstinį savo sukurtos kriptovaliutos „El Petro“ pardavimą. Savo kūrinio vertę šalis užtikrina naftos, dujų, aukso ir deimantų atsargomis. Šio žingsnio Venesuela ėmėsi siekdama apeiti finansines sankcijas, kurias šaliai įvedė Jungtinės Valstijos ir Europos Sąjunga. Venesuela tapo pirmąja šalimi pasaulyje, sukūrusia nuosavą kriptovaliutą.


Visi šio ciklo įrašai

  • 2018-02-21 Venesuela įvykdė pažadą: tapo pirmąja šalimi pasaulyje, sukūrusia nuosavą kriptovaliutą ir ją jau galima įsigyti  ()

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Vietinės žiniasklaidos priemonės skelbia, kad Venesuelos prezidentas Nicolas Maduro tikisi, kad kriptovaliuta sulauks investuotojų dėmesio iš Kataro, Turkijos ir kitų Artimųjų Rytų šalių.

Ši pietų Amerikos šalis  planuoja „El Petro“ valiutą naudoti perkant realią valiutą ir apmokėti tiekėjų paslaugas. Venesuelos prezidento teigimu, bus išleista 100 mln. žetonų, kurių bendra vertė sieks 6 mlrd. JAV dolerių.

Nepaisant to, kad opozicijos kontroliuojamas šalies parlamentas virtualiąją valiutą paskelbė neteisėta. Šį sprendimą jo šalininkai prastūmė remdamiesi šalies įstatymu, kuriame rašoma, akd Venesuelos parlamentas turi patvirtinti bet kokias valstybines paskolas.

Deputatas Jorge Milanas pažymėjo, kad „El Petro“ nėra kriptovaliuta, o tik išankstinis Venesuelos naftos pardavimas. Deputatas taip pat pridūrė, kad „El Petro“ yra specialiai skirtas korupcijai.

Pirmojo platinimo etapo metu planuojama realizuoti 38,4 mln. „El Petro“, o vėliau – 100 mln. Naujienos kaina atitinka venesuelietiškos naftos barelio kainą, kuri šiuo metu siekia 60 JAV dolerių. Vėliau kursas gali būti koreguojamas pagal pokyčius rinkoje. Venesuela planuoja kovo 20 d.  išleisti dar 44 mln. žetonų.

Skirtingai nuo daugumos šiuo metu egzistuojančių kriptovaliutų, „El Petro“ yra realus aktyvas, užtikrintas 5 mlrd. barelių naftos iš Ajakučo naftos telkinio. Venesuelos valdžia tiksi, kad nuosava kriptovaliuta leis šaliai paprasčiau pritraukti finansinių lėšų iš užsienio. Ekonominė padėtis Venesueloje jau ne vienerius metus yra itin komplikuota. Šalyje fiksuojami elektros energijos tiekimo trikdžiai, fiksuojama didžiulė infliacija, trūksta pirmojo būtinumo prekių ir pan. Dėl užsienio valiutų trūkumo šalyje smarkiai krito importas, įskaitant ir maisto produktų importą. Jungtinės Valstijos taiko Venesuelai ekonomines sankcijas dėl opozicijos atstovų persekiojimo. Pagrindinės reitingų agentūros yra apkarpiusios Venesuelos skolinimosi reitingus iki nemokumo lygio, kadangi šalis neįvykdė įsipareigojimų dėl kelių obligacijų emisijų.

Aut. teisės: TOPCOM
TOPCOM
(8)
(4)
(4)

Komentarai ()