Kaip mūsų antroji pusė gali sukelti „sužvėrėjusią“ imuninę sistemą ir netgi vėžį“: kas tai yra mentalinė monogamija ir ką ji daro (Video)  (1)

Sutuoktinių tarpusavio santykiai yra nepaprastai svarbūs ir gali turėti didelės įtakos tiek kūnui, tiek psichikai. Nevykę ir konfliktiniai poros santykiai veikia organizmą ir gali būti rimtų ligų priežastimi.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Tai LRT TELEVIZIJOS laidoje pabrėžė Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius Alvydas Unikauskas. „Sveikata priklauso nuo to, ar namuose gyvename su draugu, ar su priešu. Tarpasmeninių ilgalaikių santykių poveikis – itin didelis. Tyrimų apie tai rezultatus galima nusakyti vienu sakiniu – nevykę, konfliktiniai, egoistiniai, sadistiniai santykiai sukelia depresiją, taip pat skatina blogus įpročius, širdies ar endokrinines ligas, „sužvėrėjusią“ imuninę sistemą ir netgi vėžį“, – pasakoja A. Unikauskas.

Pasak daktaro, dažna problema yra tai, kad stengiamasi išlaikyti bet kokius santykius, tačiau nesistengiama koreguoti paprastų kasdienių veiksnų ir pasirinkimų, prisidedančių prie gerovės.

Vienas būtiniausių dalykų, kurio negali užmiršti jokia pora, – bendravimas ir dalijimasis mintimis. „Jei negalite kalbėti dienos metu, bent išsiųskite žinutę. Bendravimas – gyvybiškai svarbi laimingos ir sveikos santuokos dalis“, – laidoje „Klauskite daktarą“ aiškina medikas.

Sutuoktiniai turėtų pasikalbėti ir apie mentalinę monogamiją. „Dauguma porų sutinka būti monogamiški fiziškai, bet nuklysti galima ir per fantazijas, pornografiją ar emociškai prisirišant prie kito asmens. Mūsų fantazijos formuoja mūsų realybę, todėl, jei norime laimingos santuokos, fizinė monogamija neatsiejama nuo mentalinės“, – aiškina A. Unikauskas.

Net tada, kai pykstamasi, sutuoktiniai turėtų gerbti vienas kitą, pabrėžia medikas. Konfliktai neišvengiami ir gali atitolinti žmones, todėl reikia ieškoti išeičių, o tam labai svarbi pagarba.

Pasak A. Unikausko, santuoka turi būti abiejų partnerių prioritetas. „Dažnai mintimis blaškomasi tarp santuokos, karjeros, vaikų ir pomėgių. Pirmenybę reikia teikti santuokai, nes to išmoks ir vaikai. Sutariantys ir vienas kitam atsidavę vaikai yra puikus pavyzdys vaikams“, – teigia medikas.

Daugiau apie tai - laidoje „Klauskite daktarą“

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: lrt.lt
lrt.lt
(12)
(1)
(11)

Komentarai (1)