Parodė, kuo skiriasi rūkančiojo ir sveiko žmogaus plaučiai: skirtumai ne tik akivaizdūs, bet net ir baisūs (Video)  (4)

Socialiniame tinkle „Facebook“ plinta medicinos sesers Amandos Eller pasidalintas vaizdo įrašas, kuriame lyginami rūkančiojo ir sveiko žmogaus plaučiai. Šis įrašas gali pasirodyti kiek nemalonus, pranešė iflscience.com.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Pasak jos, žalingą įprotį turintis asmuo pastaruosius 20 metų kasdien surūkydavo po vieną cigarečių pakelį.

Vaizdo įraše puikiai matyti, kurie yra sveiko asmens plaučiai: jie yra gražios rausvos spalvos, jų tūris nepakitęs, prisipildę oro jie negreitai subliūkšta.

Rūkančiojo plaučiai – stipriai pakitę. Jų spalva – beveik juoda, juose yra vėžinių darinių, tūris stipriai sumažėjęs. Akivaizdu, kad tokius plaučius turinčiam asmeniui būtų tikrai sunku kvėpuoti.

„Plaučių elastingumas tiesiog sunykęs. Jie šiek tiek prisipildo oro ir staiga vėl subliūkšta. Šis vaizdas liūdina ir kelia nerimą tiek žalingą įprotį turintiems asmenims, tiek jo neturintiems“, – sakė medicinos sesuo.

Pasak Ligų kontrolės centro, dėl surūkomų cigarečių daromos žalos Amerikoje kasmet miršta maždaug 443 tūkst. žmonių. Iš jų 138 tūkst. mirė nuo plaučių vėžio, kurį taip pat sukėlė rūkymas.

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, dėl šių priežasčių pasaulyje miršta apie 5 mln. gyventojų, o dar 600 tūkst. gyvybių pasiglemžia pasyvaus rūkymo sukeltos ligos.

Ne paslaptis, kad ir Lietuvoje nemažai žmonių turi šį žalingą įprotį. Statistika rodo, kad per metus vienas Lietuvos gyventojas surūko apie 1 tūkst. cigarečių.

Šie šokiruojantys duomenys ir vaizdo įrašas privertė ne vieną susimąstyti dėl savo ir kitų sveikatos bei ateities.

Vienas vartotojas netgi pakomentavo „Facebook“ puslapyje po vaizdo įrašu, kad tai jam padėjo rimtai apsispręsti ir prisiekė mesti rūkyti.

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(16)
(5)
(11)

Komentarai (4)