„KhalifaSat“ paleidimas yra beprecedentis Emyratų pasiekimas: su Japonijos pagalba arabiška technika pirmą kartą nukeliavo į kosmosą (Video)  (3)

Japonijos kosmoso agentūra pirmadienį pranešė paleidusi raketą, iškėlusią palydovą, stebėsiantį šiltnamio efektą sukeliančių dujų pasiskirstymą atmosferoje, taip pat pirmąjį Jungtinių Arabų Emyratų (JAE) savarankiškai sukonstruotą palydovą.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Raketa H-IIA pirmadienį 13 val. 8 min. vietos (6 val. 8 min. Lietuvos) laiku pakilo iš Tanegašimos kosminio centro, nurodė Japonijos aerokosminių tyrimų agentūra (JAXA).

Maždaug po 16 min. nuo jos atsiskyrė japonų palydovas „Ibuki 2“.

Šis aparatas, oficialiai vadinamas GOSAT-2 („šiltnamio efektą sukeliančių dujų stebėjimo palydovas“), turi rinkti duomenis apie įvairių šalių į atmosferą išleidžiamą anglies dvideginio kiekį, kaip numato Paryžiaus klimato sutarties sąlygos.

Palydovas taip pat vykdys tikslius metano ir kitų dujų koncentracijos matavimus.

Japonijos raketa taip pat iškėlė palydovą „KhalifaSat“ – pirmąjį kosminį aparatą, sukonstruotą ir surinktą Jungtiniuose Arabų Emyratuose šios šalies inžinierių.

„KhalifaSat“ paleidimas yra beprecedentis Emyratų pasiekimas, – per „Twitter“ paskelbė Abu Dabio sosto įpėdinis princas Mohammedas bin Zayedas. – Mūsų svajonės išeiti į kosmosą tapo tikrove.“

Be to, raketa iškėlė į orbitą penkis kitus mažesnius palydovus.

JAXA ir jos partnerė „Mitsubishi Heavy Industries“ užsienio palydovų leidimo užsakymus laiko potencialiai svarbiu pajamų šaltiniu.

Aut. teisės: 15min.lt
(20)
(0)
(20)

Komentarai (3)