Jei misija pasiseks, tai bus pirmas kartas žmonijos istorijoje su tokiu kroviniu  ()

Praeitą savaitę NASA zondas OSIRIS-REx po dvejų metų kelionės pasiekė asteroidą Bennu. Beveik 500 metrų skersmens asteroidas sukasi aplink Saulę arti Žemės – taip arti, kad galimai kelia pavojų mūsų planetai. Skaičiavimai rodo didesnę nei 1 iš 3000 tikimybę, kad asteroidas susidurs su Žeme tarp 2175 ir 2199 metų.


Visi šio ciklo įrašai

  • 2018-12-16 Jei misija pasiseks, tai bus pirmas kartas žmonijos istorijoje su tokiu kroviniu  ()

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Tiesa, NASA šį asteroidą tyrimams pasirinko ne dėl jo pavojingumo. Tiesiog į artimesnį asteroidą nuskristi paprasčiau; be to, Bennu stebėjimai leidžia manyti, kad jis yra išskirtinai senas, galbūt netgi senesnis už Saulės sistemą. Kitaip tariant, jis susiformavo anksčiau, nei Saulė, ir tiesiog liko žvaigždės aplinkoje, reikšmingai nepakitęs per visą planetų formavimosi laikotarpį ir tolesnę evoliuciją.

Bennu aplink savo ašį apsisuka per kiek daugiau nei keturias valandas – pakankamai lėtai, kad zondas galėtų ant jo nutūpti ir paimti paviršinių dulkių mėginį. Būtent tai yra pagrindinė OSIRIS-REx užduotis: pargabenti į Žemę apie 60 gramų asteroido medžiagos.

Tiesa, zondas neskubės: pirmiausia metus praleis orbitoje aplink Bennu, tyrinėdamas jį iš nedidelio nuotolio, ir tik tada nutūps, papūs į dulkes, pagriebs jų, pakilusių nuo paviršiaus, debesėlį ir nuskris atgal į Žemę. Mėginio pargabenimo tikimasi 2023 metais. Jei misija pasiseks, tai bus pirmas kartas žmonijos istorijoje, kai iš asteroido pargabentas medžiagos mėginys.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Konstanta.lt
Konstanta.lt
(27)
(2)
(25)

Komentarai ()

Susijusios žymos: