Vis pabundate naktimis? Nesiseka kovoti su stresu? Štai kas jums padės nusiraminti  ()

Jei naktį negalite užmigti ilgiau nei 15 min., nesinervinkite, o atsikelkite ir nuveikite ką nors naudingo – tai vienas iš būdų kovoti su stresu, bet jų yra ir daugiau.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Apie tai LRT TELEVIZIJOS laidoje „Klauskite daktaro“ pasakojo Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius Alvydas Unikauskas. Kad stresas nevargintų jis taip pat siūlo suvalgyti maisto produktų, kuriuos pats vadina maistiniu laimės šaltiniu.

„Saldumynai, alkoholis, kava ne ramina, o dar labiau sustiprina stresinę būklę“, – pastebi gydytojas. Todėl jis rekomenduoja išgerti puodelį kakavos – maisto produkto, labiausiai stimuliuojančio laimės hormonų gamybą.

Pasak jo, tikra karšta ir be pridėtinio cukraus geriama kakava labiausiai iš visų produktų stimuliuoja endorfinų gamybą. Kakava taip pat padeda sumažinti kortizolio (streso hormono) kiekį organizme ir pakelia kūno temperatūrą. Smegenys jaučia komfortą.

„Produktai su vitaminu C – eliksyras streso nukankintai imuninei sistemai – juose gausu antioksidantų, padedančių sustiprinti imunitetą, – sako profesorius. – O šparagai – maistinis džiaugsmo šaltinis. Juose gausu folio rūgšties, kuri prisideda prie prie laimės hormono (serotonino) gamybos.“

Nekokybiškas miegas – vienas stipriausių streso veiksnių, teigia A. Unikauskas. Neišsimiegoję ryte jaučiamės prastai, todėl sunku susidoroti su įvairiais dienos iššūkiais.

„Visą dieną žmogus lekia, visur skuba, bėga. naktį žmogaus kūnas nebebėga, bet smegenys „varo” toliau. Tad vakarus leiskite ne prie ekranų, o su knyga. Šviesus ekranas organizmui siunčia signalus, kad laikas keltis, organizmo laikrodis persijungia į dienos režimą“, – paaiškina daktaras.

Be to, jo teigimu, pabudę naktį, sutelkite dėmesį į kvėpavimą – smegenys dar neišsibudino, todėl turėtų pavykti nesunkiai ir vėl užmigti. „O jei neužmiegate daugiau nei 15 minučių, nesinervinkite, atsikelkite iš lovos ir nuveikite ką nors naudinga“, – pataria medikas.

Daugelis problemų, dėl kurių stresuojate šiandien, po metų atrodys visiškai niekinės – užsibrėžkite tikslą: vidinė ramybė privalo tapti jūsų siekiamybe, svarbiausiu tikslu, pastebi A. Unikauskas.

Parengė Eimantė Juršėnaitė.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: lrt.lt
lrt.lt
(13)
(3)
(10)

Komentarai ()

Susijusios žymos: