Kodėl po vestuvių poros priauga svorio? Mokslinis tyrimas rodo, kad tai - geras ženklas  (1)

Neretai po santuokos žmonės priauga svorio. Žmonės linkę galvoti, kad taip yra, nes susituokę žmonės pasijunta saugūs ir, manydami, kad partneris nebepabėgs, atleidžia vadeles.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Tačiau, pasirodo, gali būti kita priežastis, kodėl susituokę žmonės priauga svorio. Gali būti, kad tai rodo ne ką kitą, o didelę meilę vienas kitam.

Mintis, kad laimingos poros, kurios yra patenkintos savo santykiais ar santuoka, priauga svorio, kiek stebina, bet yra mokslinių įrodymų, kurie patvirtina šį teiginį.

Ilgalaikiai santykiai ir santuoka

JAV Šiaurės Karolinos universiteto mokslininkai atlikdami tyrimą pasvėrė daugiau nei 8 tūkst. žmonių ir padarė išvadas, kad ištekėjusi moteris vidutiniškai per pirmuosius 5-6 santuokos metus gali priaugti 11 kg.

Be to, nustatyta, kad dailiosios lyties atstovės, gyvenančios kartu su savo partneriais, bet už jų neištekėjusios, priaugo maždaug 10 kg, o tik susitikinėjančios su savo antrąja puse, bet kartu negyvenančios moterys priaugo beveik 6 kg.

Tyrimo rezultatai parodė, kad stipriosios lyties atstovai, užmezgę santykius, taip pat priauga taip nenorimo papildomo svorio. Gyvendami kartu su antrąja puse ilgiau negu 2 metus jie du kartus labiau linkę priaugti svorio, palyginti su vyrais, kurie negyvena kartu su savo partnerėmis. Tyrimas parodė, kad tokie vyrai priaugo daugiau kaip 11 kg.

Mokslininkai padarė išvadą, kad romantiški santykiai turi stiprų sąryšį su svorio padidėjimu.

Nepaisant to, kad užmezgus ilgalaikius santykius priaugama papildomų kilogramų, tyrimai atskleidė, kad kartu turėdami antrąją pusę žmonės rečiau rūko ir mažiau vartoja alkoholio. Tai reiškia, kad būdami kartu poros nariai neretai siekia atsikratyti sveikatai žalingų įpročių.

Jaunavedžiai

Nacionalinis sveikatos institutas atliko ir daugiau tyrimų, kad nustatytų, ar padidėjęs jaunavedžių svoris turėjo teigiamą arba neigiamą poveikį jų laimei.

Tyrime dalyvavo poros, kurios buvo susituokusios daugiau negu 4 metus. Tyrėjai stebėjo jų emocinę sveikatą ir streso lygį. Pasirodo, tie, kurie neseniai susituokė ir džiaugėsi savo santuoka, buvo du kartus labiau linkę priaugti svorio, o tie, kurie teigė, kad nėra itin laimingi santuokoje, buvo mažiau linkę priaugti antsvorio.

Pasak mokslininkų, laimingos poros priauga daugiau papildomų kilogramų, nes nejaučia poreikio pritraukti kito partnerio, o nelaimingos poros neretai svorio nepriauga dėl streso. Kaip bebūtų, laimingoms poroms rekomenduojama atkreipti dėmesį į savo kūno masės indeksą dėl sveikatos problemų.

Svorio didėjimas yra „užkrečiamas“

Medicins žurnale „New England Journal of Medicine“ aprašyti tyrimo rezultatai parodė, kad svorio didėjimas gali būti „užkrečiamas“. Jeigu vienas partneris priauga svorio, tikimybė, kad kitas taip pat priaugs papildomų kilogramų, siekia 37 proc.

Taip yra dėl to, kad būdami kartu žmonės prisitaiko prie vienas kito įpročių, nes kartu praleidžia daugiau laiko. O nelaimingos poros vengia leisti laiką kartu, todėl nesilaiko panašių valgymo įpročių.

Tyrėjai analizavo stebėtų porų socialinę aplinką, įpročius, bendras veiklas ir padarė išvadą, kad svorio priaugama, nes abu poros nariai psichologiškai yra labiau linkę prisitaikyti prie vienas kito mitybos įpročių.

Derėtų nepamiršti, kad nors šie tyrimai yra atlikti sveikatos srities profesionalų, rezultatai apėmė tik tik dalį porų, o ne viso pasaulio žmones, todėl nėra pritaikomi visiems. Visada yra išimčių ir, jeigu susituokę nepriaugate svorio, tai nereiškia, kad nesate laimingas su savo partneriu. Šie tyrimai buvo atlikti tik tam, kad būtų galima suprasti esamą padėtį ir rasti būdų, padėsiančių kovoti su nutukimu.

Žinoma, dar labai svarbu yra daryti vienas kitam teigiamą įtaką, paisyti sveikos mitybos principų ir rinktis sveikesnį gyvenimo būdą, kad galėtumėte sveikai, ilgai ir laimingai gyventi kartu.

Parengta pagal brightside.me

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(6)
(4)
(2)

Komentarai (1)