Neįtikėtinas mokslininkų atradimas - neandertaliečiai ir mamutai dalijosi tais pačiais genais  (3)

Neandertaliečiai buvo giminingų mūsų rūšiai - tai žino visi. Jie taip pat gyveno tuo pačiu metu kaip ir mamutai. Dabar Tel Avivo universiteto mokslininkai paskelbė keistą faktą - pasirodo, neandertaliečiai ir mamutai dalijosi keliais bendrais genais.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Ir neandertaliečiai, ir mamutai iš tiesų kilo iš šiltos Afrikos. Į šaltesnius kraštus jie po truputį migravo vėliau. Tie vienodi genai, kuriuos galima aptikti ir mamutuose, ir neandertaliečiuose, žinoma, nereiškia, kad šios rūšys buvo giminingos. Tačiau ši informacija vis tiek šį tą pasako apie evoliuciją.

Mokslininkai patys nustebo aptikę panašius genus, atsakingus už prisitaikymą gyvenimui šaltame klimate. Iš pradžių gali pasirodyti, kad tai net nėra taip keista - juk ir mamutai, ir neandertaliečiai išgyveni ledynmetį ir turėjo prisitaikyti prie žemos aplinkos temperatūros. Tačiau abi rūšys savo šaknis galėtų atsekti iki Afrikos. Tai reiškia, kad judėdami į šaltus kraštus mamutai ir neandertaliečiai visiškai nepriklausomai išsivystė tuos pačius genus, nulėmusius atsparumą šalčiui.

LEPR vadinamas genas reguliuoja kūno riebalų sankaupas ir vidinę kūno temperatūrą. Mamutai ir neandertaliečiai į Europą persikėlė skirtingu metu ir šį geną išsivystė visiškai nepriklausomai. Mokslininkai surado ir dar kelis panašius genus, atsakingus už prisitaikymą prie naujos aplinkos. Tai gerai iliustruoja vieną evoliucijos faktą - genai formuojasi priklausomai nuo aplinkos.

Ranas Barkai, vyriausiasis tyrimo mokslininkas, taip pakomentavo atradimą - „Sakoma, kad esi tai, ką valgai. Neandertaliečiai valgė mamutus ir buvo genetiškai panašūs į juos“. Žinoma, mokslininkas pajuokavo - bendri genai neturi nieko bendro su neandertaliečių suvalgytais mamutais.

Kuo daugiau rūšių genomai yra iššifruojami, tuo daugiau panašumų mokslininkai gali pastebėti. Tai turės didžiulės įtakos evoliucijos tyrimams ateityje. Kas žino, kiek dar rūšių atskirai išsivystė panašius genus. Mokslininkai teigia, kad jų atradimas padės surasti daugiau tokių panašumų tarp negiminingų rūšių.

Aut. teisės: Technologijos.lt
(8)
(5)
(3)

Komentarai (3)