Stipriai drebėjusį ir vos paeiti galėjusį berniuką išgydė stipri kava - kaip tai įmanoma?  ()

Du puodeliai espreso per dieną išgydė vienuolikos metų berniuką, kuris dėl drebulio, panašaus į sergančiųjų Parkinsono liga, vos galėjo paeiti.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Kaip praneša medicinos žurnalas „Annals of Internal Medicine“, moksleiviui buvo diagnozuota reta liga, žinoma, kaip su ADCY5 susijusi diskinezija, kuri sukėlė nevalingą virpulį ir drebulį.

Universitetinės Paryžiaus ligoninės tyrėjai nusprendė vaikui išrašyti kofeino, kad atpalaiduotų jo raumenis ir aktyvuotų enzimo, kuris yra svarbus raumenų susitraukimams, receptorius.

Vienas puodelis espreso padėjo sustabdyti jo drebulį maždaug 7 valandoms, o du – beveik visai dienai.

Dar daugiau – kai berniuko tėvai davė jam kavos be kofeino, trūkčiojimai vėl prasidėjo, jie vaiką kamavo ne mažiau kaip po 30 kartų pr dieną.

Su ADCY5 susijusi diskinezija yra liga, sergančiajam sukelianti nenormalius nevalingus judesius, tokius kaip veido, kaklo, rankų ir kojų trūkčiojimai, traukuliai, drebulys.

Visame pasaulyje šis sutrikimas buvo diagnozuotas maždaug 400 žmonių, bet, anot Nacionalinių sveikatos institutų, jo paplitimas nežinomas.

Sutrikimą lemia ADCY5 geno, kuris enzimui nurodo įsitraukti į raumenų susitraukimus, mutacija. Šis enzimas yra aktyvuojamas adenozino receptorių, kurie yra pagrindinis kofeino taikinys.

Tyrėjai turi teoriją, kad kofeinas aktyvuoja enzimą ir sumažina nevalingus ligonių judesius.

Šį atvejį aprašę autoriai nurodo, kad berniukui nevalingi judesiai prasidėjo, kai jis buvo trejų metų. Jie tęsdavosi nuo keleto sekundžių iki 10 minučių.

Kai vaikas sulaukė 11 metų, jam per dieną pasitaikydavo po 30 tokių epizodų, dėl ko buvo sunku vaikščioti, rašyti ar važiuoti dviračiu.

Gydytojai nusprendė išrašyti jam kavos, palaipsniui didindami kiekį nuo vieno pudelio iki beveik trijų.

Nors nežinoma, kaip išgydyti su ADCY5 susijusią diskineziją, žinoma, kad kofeinas atpalaiduoja raumenis.

Berniukas kas rytą pradėjo gerti po vieną puodelį espreso, kuriame buvo apie 100 miligramų kofeino. Išgėrus vieną puodelį drebulys nepasikartodavo maždaug 7 valandas, o popiet išgėrus antrą puodelį ir vakare – dar pusę, drebulys kone visiškai liovėsi.

Kai vaiko tėvai netyčia nupirko kavos be kofeino, berniuką vėl apėmė dažnas drebulys.

Jo mama ir tėtis suprato savo klaidą po keturių dienų ir skubiai nupirko kofeino turinčią kavą, kurios išgėrus diskinezijos epizodai vėl išnyko.

„Tai interpretuojame, kaip atsitiktinį, tikrame gyvenime įvykusį dvigubai aklą eksperimentą, – parašė ataskaitos autoriai. – Dėl šios priežasties ir mūsų patirties su pacientais tikime, kad kofeinas gali veiksmingai gydyti ir kitų ligonių, turinčių su ADCY5 susijusią diskineziją, ir tai reikia apsvarstyti, gydant visus pacientus“.

Parengta pagal „Daily Mail“

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(19)
(2)
(17)

Komentarai ()