Ar gerai miegojote šią naktį? Štai kas įvyksta jūsų smegenyse, kai miegate nepakankamai  ()

Miegant kūne vyksta daugybė procesų, kurių metu jis atsistato. Kai miegate per mažai, šie atsistatymo procesai nutrūksta.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Žmogaus smegenims taip pat reikia laiko, kad jos atsinaujintų – idealiu atveju daugiau nei 6 valandų per naktį. Kai miegama mažiau, smegenys randa kitą būdą.

Ląstelės, vadinamos astrocitais, sutelkia dėmesį į jungtis, kurios silpnėja arba pradeda irti. Tyrėjai išsiaiškino, kad pelėms, kurioms trūko miego, padidėjo astrocitų aktyvumas. Pirminis jų taikinys buvo susidėvėjusios sinapsės.

Nors ši informacija gali būti gąsdinanti, tyrinėtojai sako, kad ši atrocitų veikla nėra blogas dalykas.

Jei įsivaizduotume smegenis kaip mašiną, suprantama, kad persidirbus jai prireiks daugiau priežiūros. Tai kurį laiką gali būti naudinga, tačiau ilgainiui gali padidėti demencijos rizika.

Ne visi tyrimo rezultatai buvo teigiami. Viena iš tyrimo išvadų parodė, kad padidėjo smegenų ląstelių, kurioms trūko miego, susijusių su Alzheimerio liga, aktyvumas.

Taip pat nustatyta, kad asmenims, miegojusiems mažiau nei 6 valandas naktį, sergantiems metaboliniu sindromu, yra didesnė mirties nuo širdies ligų ar insulto rizika.

Parengta pagal dailyhealthpost.com

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(9)
(5)
(4)

Komentarai ()