Saaremos saloje aptiktas dar vienas unikalus senovinis, vikingų eros lobis  ()

Praėjus vos kelioms savaitėms nuo ankstesnio radinio, kuriame buvo ir 1700 metų senumo auksinė apyrankė, Saaremos saloje (Estija) aptiktas dar vienas senovinis lobis. Remiantis paveldosaugos taryba (Muinsuskaitseamet) ir Saaremos muziejumi, naujausi radiniai yra iš vėlesnio laikotarpio – vikingų eros – ir tai yra gausus sidabrinių monetų lobis.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Kaip ir ankstesnysis radinys, taip ir šis buvo aptiktas archeologo mėgėjo su metalo detektoriumi – kuris, paklusdamas Estijos įstatymams, informavo valdžios institucijas.

„Esame dėkingi licencijuotam mėgėjui, kuris pranešė apie radinius paveldo apsaugos valdybai, kuri dabar gali išsaugoti svarbiausią Saaremos istoriją“, – savo puslapyje teigia Saaremos muziejus.

Archeologas ir Talino universiteto archeologijos tyrimų numizmatikos kolekcijos kuratorius Mauri Kiudsoo sako, kad radinys turi didelę reikšmę aiškinantis Saaremos vikinginės eros istoriją.

Tiesą sakant, rasti net du atskiri rinkiniai. Viename iš jų – X a. antros pusės sidabrinės monetos, patekusios čia vikingų prekybos keliu, kirtusiu Baltijos jūrą nuo dabartinės Švedijos Gotlando salos iki Saaremos pietinės pakrantės, o vėliau – iki Lääne apskrities ir kitų vietų, ir galiausiai pasiekdavusiu tai, ką dabar žinome kaip šiuolaikinį Taliną.

Tikėtina, kad šis lobis buvo paslėptas neramumų ar karinio konflikto metu – kaip ir antrasis, rastas Lümandos-Kihelkonnos apylinkėse. Remiantis straipsniu, abu atvejai ženklina neramumus, vykusius tam tikrose Saaremos vietose antrąjį XI a. ketvirtį.

M.Kiudsoo atkreipia dėmesį, kad kitur Estijoje monetų lobiai iš šios eros yra itin reti.

Rugsėjo mėnesį archeologas mėgėjas su metalo detektoriumi Jegoras Klimovas 1700 metų senumo aukojimo vietoje rado didelę auksinę apyrankę, gintaro sages, vietoje pagamintas prabangias gintaro sages, sidabrines ir sidabruotas sages ir skandinaviško tipo sidabruotą diržą.

Kaip rašoma, radinys, datuojamas vėlyvąja vikingų era, taip pat padėjo užpildyti žinių apie geležies amžiaus Saaremą spragas.

Parengta pagal „ERR News“.​

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(5)
(2)
(3)

Komentarai ()