Tokio Mėnulio dar niekada nematėme: paviešintos fantastiškos kokybės nuotraukos – štai kaip atrodo tolimoji Mėnulio pusė  (12)

Kinija paviešino milžinišką nuotraukų galeriją, kurioje galime pamatyti ypatingai detalius tolimosios Mėnulio pusės paviršiaus vaizdus. Jau metai laiko, kaip trunka Kinijos misija, ir per šį laiką susikaupė labai daug nuotraukų.


Visi šio ciklo įrašai

  • 2020-02-04 Tokio Mėnulio dar niekada nematėme: paviešintos fantastiškos kokybės nuotraukos – štai kaip atrodo tolimoji Mėnulio pusė  (12)

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Kinijos nusileidimo modulis „Chang’e 4“ ir mėnuleigis „Yutu 2“ jau metai laiko, kaip tyrinėja tolimąją Mėnulio pusę ir dabar Kinijos vyriausybė paviešino sukauptas Mėnulio nuotraukas.

Kinijos vyriausybės išplatintame pranešime teigiama, kad buvo paviešinti 17 239 duomenų failai, kurių bendras kiekis siekia 20,9 GB.

Kaip praneša Space.com, šie Mėnulio vaizdai atkeliavo iš „Chang’e 4“ nusileidimo modulyje įrengtos kameros bei „Yutu 2“ mėnuleigyje esančios panoraminės kameros.

Šios nuotraukos apima metus trukusius tolimosios Mėnulio pusės tyrinėjimus ir kaip pažymi Space.com, tai yra pirmoji misija, kai pavyko pasiekti šią Mėnulio vietą.

Duomenų ir nuotraukų kiekis yra milžiniškas, tad kad būtų visiems lengviau jais naudotis, NASA Jet Propulsion Laboratory ir „Curiosity“ marsaeigio kamerų inžinierius Doug’as Ellison’as susistemino duomenis ir pačias įspūdingiausias nuotraukas galite rasti paspaudę šią nuorodą.

Aut. teisės: Technologijos.lt
Autoriai: Darius Verbickas
(110)
(16)
(94)

Komentarai (12)