Vyrui diagnozuotas labai nemalonus sutrikimas – jo lytinis organas sukaulėjo: kodėl taip nutiko ir kas tai per liga?  ()

Kartais kūne kaulai ima formuotis ne ten, kur reikia. Taip nutiko vyriškiui, kuriam buvo diagnozuotas itin retas sutrikimas – jo lytinis organas sukaulėjo.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

63 m. vyras kreipėsi į greitosios pagalbos medikus po to, kai nukrito ant šaligatvio ant sėdmenų, teigiama pranešime, kuris buvo paskelbtas žurnalo „Urology Case Reports“ pernai rugsėjo mėnesio numeryje. Vyras sugebėjo paeiti, tik skundėsi kelio skausmu. Gydytojams atliekant apžiūrą, vyriškis pasiskundė, kad skauda lytinį organą. Kadangi vyras nukrito ant sėdmenų, gydytojai nusprendė visų pirma peršviesti jo dubenį ir patikrinti, ar neskilo kaulas. Tuomet jie ir pastebėjo labai keistą dalyką: rentgeno nuotraukoje buvo matyti, kad penis per visą ilgį „sukaulėjęs“, teigiama pranešime. Kitaip tariant, lytinio organo viduje susiformavo kaulas.

Vyriškiui buvo diagnozuotas varpos sukaulėjimas. Šis sutrikimas itin retas – medicininėje literatūroje užfiksuota mažiau nei 40 tokių atvejų, rašo pranešimo autoriai iš Linkolno medicinos ir psichinės sveikatos centro (Bronkse, Niujorke) ir Beiruto Amerikos universiteto Libane.

Taip nutinka, kai minkštuosiuose audiniuose susikaupia „kalcio druskų ir tai paskatina kaulinio audinio formavimąsi tose kūno srityse, kuriose yra jungiamųjų audinių“, teigiama pranešime apie panašų atvejį, kuris buvo aprašytas 2017 m. žurnale „Reviews in Urology“.

Nėra aišku, kodėl taip nutiko, tačiau gydytojų duomenimis, varpos sukaulėjimas, nors ir itin retas sutrikimas, dažnai yra siejamas su kitu sutrikimu, vadinamu Peyronie liga, kai varpos audiniuose ima formuotis randai, ir lytinis organas iškrypsta arba išsilenkia. Šis sutrikimas taip pat sukelia varpos skausmą – ir ramybės būsenoje, ir erekcijos metu, praneša „Mayo“ klinika.

Aprašytuoju atveju vyriškis išėjo iš ligoninės nepaisydamas medikų perspėjimų, tad jie nespėjo atlikti tyrimų ir nustatyti tikslios sutrikimo priežasties. Vis dėlto įvertinę tai, jog vyriškis skundėsi varpos skausmu, ir tai, kad varpos sukaulėjimas siejamas su Peyronie liga, gydytojai mano, jog pacientas kenčia būtent nuo šios ligos. Autorių teigimu, kitos galimos priežastys gali būti medžiagų apykaitos ligos, paskutinė inkstų ligos stadija arba trauma.

Varpos sukaulėjimo gydymas priklauso nuo sukaulėjimo masto ir paciento juntamų simptomų, teigiama pranešime. Pacientams, kurie jokių simptomų nejaučia, paprastai nereikia skubaus gydymo. Tačiau jei pacientas jaučia nemalonius simptomus, pavyzdžiui, skausmą, jam gali būti išrašyti vaistai nuo skausmo arba tam tikrų vaistų injekcijos į varpą, kad sumažėtų skausmas ir varpos išlinkimas. Sunkiais atvejais gali prireikti chirurginio gydymo, teigiama pranešime.

Vienas iš užfiksuotų atvejų buvo toks: 2017 metais 43 m. vyras iš Teksaso kreipėsi į gydytojus, nes varpoje užčiuopė sukietėjimą, be to, jam sutriko erekcija. Vyriškiui buvo diagnozuota Peyronie liga, o nuo erekcijos sutrikimo jam buvo paskirtas pripučiamas varpos implantas. Tačiau operacijos metu gydytojai paciento varpoje aptiko sukalkėjusį audinį (tai yra, kaulą), kurį pašalino. Vėliau vyriškis patyrė komplikacijų dėl implanto, vis dėlto, kaip rašoma pranešime, erekcijos sutrikimo gydymas buvo sėkmingas.

Aut. teisės: delfi.lt
(3)
(0)
(3)

Komentarai ()

Susijusios žymos: