Elonas Muskas pažadėjo - „jei tik prireiks, gaminsime medicininius ventiliatorius“  (12)

„Tesla“ - tai garsus elektromobilių gamintojas. „SpaceX“ - privati kosmoso tyrimų ir astronautikos bendrovė. Jas sieja įkūrėjas Elonas Muskas ir tai, kad nei viena, nei kita neužsiima medicininių prietaisų gamyba. Tačiau tai gali pasikeisti.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Medicininis ventiliatorius - tai prietaisas, kuris stumia orą į savarankiškai kvėpuoti negalinčio žmogaus plaučius. Egzistuoja įvairūs šią funkciją atliekantys prietaisai, naudojami skirtingais atvejais. Jau visai greitai ventiliatorių ligoninėms gali imti trūkti, mat COVID-19 pandemija perpildys intensyvios priežiūros skyrius. Įvairių šalių sveikatos apsaugos sistemos ieško išeičių. Prašoma ir verslininkų pagalbos.

Vienas „Tesla“ automobilio savininkas ir akivaizdus Elono Musko gerbėjas „Twitter“ tinkle kreipėsi į Eloną Muską, prašydamas pakeisti „Tesla“ gamyklų paskirtį ir imtis gaminti ventiliatorius. Elonas Muskas netruko atsakyti - „Mes gaminsime ventiliatorius, jei tik jų ims trūkti“.

Keistas pareiškimas, tiesa? Elonas Muskas yra įsitraukęs į ne vieną verslą, tačiau jie yra susiję su astronautika, elektromobiliais, transporto sistemomis, tuneliais ir atsinaujinančia energetika. Muskas niekada neišreiškė susidomėjimo medicininės įrangos gamyba.

Socialinių tinklų naudotojai ėmė prašyti daugiau informacijos. Ir Muskas patvirtino žinią - jis rimtai svarstys gaminti ventiliatorius, jei tik to prireiktų. Negana to, jis patvirtino, kad tai - net nėra labai sunki užduotis. „Tesla“ gamina automobilius su sofistikuotomis HVAC sistemomis. „SpaceX“ kuria erdvėlaivius su gyvybės palaikymo sistemomis. Ventiliatoriai nėra tokie sudėtingi, bet negali būti gaminami iškart“, tvirtino Muskas, dar pasiteiraudamas, kurioms ligoninėms jau trūksta šių prietaisų.

Moderni plaučių ventiliavimo įranga iš tikrųjų yra pakankamai sudėtinga. Ji yra kontroliuojama kompiuteriu, turi aibę režimų, nustatymų ir funkcijų. Negana to, Musko gamyklos tikrai neturi tinkamos gamybos įrangos, o ir šiems prietaisams taikomi standartai jam tikriausiai yra nepažįstami.

Kita vertus, viskas įmanoma, ypač tokiais laikais. Tai - visiškai nauja žinia, todėl bus įdomu pamatyti, ar ši istorija turės kokį nors tęsinį.

Aut. teisės: Technologijos.lt
(35)
(0)
(35)

Komentarai (12)