Neįprastas incidentas ir sunkiai suprantama reakcija į COVID-19 grėsmę - lėktuvo pilotai išlipo per langą (Video)  ()

COVID-19 pandemija pasaulio visiškai nesustabdė. Dangus vis dar yra pilnas lėktuvų ir žmonės vis dar keliauja. Tiesa, mažiau, atsargiau ir, reikia tikėtis, rūpindamiesi savo ir aplinkinių sveikata. Tačiau negalima paneigti fakto, kad COVID-19 sėja labai rimtą baimę. Štai vieno „AirAsia“ oro linijų lėktuvo pilotai išsibėgiojo per langą.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Mažai kas žino, kad pilotų kabinų langai komerciniuose lėktuvuose yra atidaromi. Tai - papildomi avariniai išėjimai, kurių kartais gali prireikti, jei pilotai negalėtų pabėgti per keleivių saloną. Šie langai gali būti panaudoti, jei užsikerta kabinos durys ar salonas prisipildo dūmais. Tai - avarinis avarinis išėjimas, nes šie langai yra labai aukštai ir čia nėra jokių pripučiamų rampų.

Tačiau internete pasklido vaizdo įrašas, kuriame matoma, kaip iš oro uoste stovinčio „AirAsia“ lėktuvo per langą išlipa abu pilotai. Akivaizdu, kad tai nebuvo spontaniškas sprendimas, nes prie lėktuvo buvo pastatyta pakyla:

Su šiuo vaizdo įrašu paplito ir paaiškinimas, ką matote. Pasak jo, lėktuvo priekyje sėdėję keleiviai pasirodė sergantys - jie čiaudėjo ir kosėjo. Taigi, pilotai nusprendė neiti į keleivių saloną ir išlipti per langą. Apie savo ketinimus jie, matyt, pranešė oro uostui, kuris pasirūpino pakyla, kad tai būtų galima padaryti saugiai.

Sunku pasakyti, ar tai tiesa. Tai nebūtų logiškiausias būdas palikti galimai užterštą lėktuvą. Virusai patys savaime negali keliauti. Taigi, pilotams tereikėjo palaukti, kol visi keleiviai išlips ir tuomet palikti lėktuvą įprastai, nieko neliečiant. Po to, žinoma, vis tiek reikėtų nusiplauti rankas ir vengti liesti veidą.

Tai, kad galima užsikrėsti lankantis vietose, kuriose buvo sergančių žmonių, nėra visiškai tiesa. Žinoma, tokia tikimybė egzistuoja, tačiau virusas turėtų pasiekti jūsų akis, nosį ar burną. Dažniausiai tai įvyksta nuo paties žmogaus rankų. Tikimybė, jog apsilankę patalpoje, kurioje anksčiau buvo COVID-19 sergančių žmonių, užsikrėsite, yra labai maža, jei tik laikysitės pagrindinių higienos taisyklių.

Aut. teisės: Technologijos.lt
(12)
(4)
(8)

Komentarai ()