JAV ir Japonija oficialiai patvirtino vaistą, kuriuo galima gydyti sunkiausius COVID-19 pacientus  (1)

Japonija vakar patvirtino antivirusinį vaistą remdesivirą COVID-19 pacientų gydymui, pranešė vyriausybė. Taip pat tikimasi šį mėnesį koronaviruso infekcijos gydymui patvirtinti kitą vaistą „Avigan“.


Japonija tapo antra šalimi, patvirtinusia remdesivirą COVID-19 gydymui po to, kai praėjusį penktadienį JAV reguliuotojai leido šiuo vaistų gydyti sunkiai sergančius COVID-19 pacientus.

Praeitą savaitę premjeras Shinzo Abe tvirtino, kad vyriausybė yra pasirengusi artimiausiu metu uždegti žalią šviesą JAV įmonės „Gilead Sciences“ sukurtam vaistui. JAV vaistas buvo patvirtintas po to, kai viename dideliame klinikiniame tyrime buvo įrodyta, kad kai kurie remdesiviru gydomi COVID-19 pacientai atsigaudavo trečdaliu greičiau nei kiti pacientai.

Mirtingumo lygiui remdesiviras nepadarė statistiškai reikšmingos įtakos. Šis vaistas anksčiau buvo sukurtas Ebolos viruso gydymui. Remdesiviras šiuo metu yra bandomas daugelyje klinikinių tyrimų visame pasaulyje.

Tuo tarpu japonų bendrovės „Fujifilm Toyama Chemical“ gaminamas vaistas „Avigan“, Y. Suga teigimu, „turėtų būti patvirtintas šį mėnesį“, jei 100 pacientų klinikinis tyrimas parodys jo veiksmingumą.

Vaistas, kurio generinis pavadinimas yra favipiraviras, buvo patvirtintas Japonijoje jau 2014 m., tačiau juo leista gydyti tik gripo pacientus protrūkio metu, kurių neįmanoma išgydyti kitais būdais. Favipiraviras nėra laisvai prieinamas rinkoje, jis gaminamas ir platinamas tik pagal Japonijos vyriausybės užklausą.

Favipiraviras veikia blokuodamas viruso dauginimąsi ląstelėje. Tuo tarpu remdesiviras prisijungia prie paties viruso genomo ir sutrikdo dauginimosi procesą.

Tyrimuose su gyvūnais buvo įrodyta, kad „Avigan“ sutrikdo vaisiaus vystymąsi, todėl jis nėra skiriamas besilaukiančioms moterims.

Aut. teisės: delfi.lt
Autoriai: Darius Mikutavičius
(8)
(1)
(7)

Komentarai (1)