Kas čia dedasi? Apie hidroksichlorokvino vartojimo riziką paskelbę autoriai atšaukė savo straipsnį  ()

Trys iš keturių apie hidroksichlorokvino vartojimo riziką žurnale „The Lancet“ paskelbusių autorių ketvirtadienį atšaukė savo straipsnį ir apkaltino duomenis pateikusią firmą.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Didelės apimties tyrimo metu buvo vertinami 96 tūkst. pacientų šimtuose ligoninių duomenys. Analizė parodė, kad hidroksichlorokvinas ir chlorokvinas nedavė naudos hospitalizuotiems COVID-19 pacientams ir net padidino mirties ligoninėje riziką, ypač dėl širdies ritmo sutrikimų.

Dėl šių išvadų Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) pranešė „laikinai“ stabdanti klinikinius bandymus, per kuriuos keliose šalyse buvo tiriamas šių antimaliarinių preparatų poveikis koronavirusine infekcija COVID-19 sergantiems pacientams. Tačiau netrukus daug mokslininkų pradėjo reikšti susirūpinimą dėl informacijos apie duomenis pateikusias šalis ir ligonines trūkumo.

Tyrimui vadovavęs Harvardo universiteto profesorius Mandeepas Mehra drauge su Franku Ruschitzka iš Ciuricho universitetinės ligoninės ir Amitu Pateliu iš Jutos universiteto pareiškime nurodė, kad bandė inicijuoti duomenų recenzavimą.

Tačiau Čikagoje įsikūrusi nelabai žinoma sveikatos apsaugos srities analitinė firma „Surgisphere“, kuri pateikė duomenis, atsisakė bendradarbiauti su recenzentais, kurių buvo paprašyta patikrinti įrašus ir tyrimo išvadas.

„Tuo remdamiesi nebegalime garantuoti pradinių duomenų šaltinių tikrumo, – nurodė minėti trys tyrėjai. – Taip nelemtai susiklosčius aplinkybėms, autoriai prašo atšaukti straipsnį.“

Jie pabrėžė, kad dirbo sąžiningai ir tokiu metu, kai to labai reikėjo, per COVID-19 pandemiją.

„Nuoširdžiai atsiprašome jūsų, redaktorių ir žurnalo vadovybės, dėl bet kokio nesmagumo ar nepatogumų, kuriuos tai galėjo sukelti“, – priduriama pareiškime.

Kraujagyslių chirurgas ir „Surgisphere“ vadovas Sapanas Desai prie atšaukimo neprisidėjo.

Jam atstovaujanti viešųjų ryšių firma naujienų agentūrai AFP nurodė, kad jis šiuo metu nieko nekomentuos.

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(4)
(3)
(1)

Komentarai ()