Vyksta neregėti dalykai: kaip garsus programuotojas demaskuoja Baltarusijos omonininkus ir kokie yra nauji spaudimo būdai šiuolaikiniame pasaulyje (Video)  (11)

Baltarusijos IT specialistai ėmėsi naujo įdomaus projekto, skirto nustatyti jėgos struktūrų pareigūnų, naudojančių jėgą prieš taikius šalies protestuotojus, tapatybes.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Vaizdo medžiaga su pirmaisiais projekto rezultatais „YouTube“ platformoje pasidalino „Promethean AI“ įkūrėjas, garsus programuotojas ir žaidimų kūrėjas Andrejus Maksimovas.

Šis dirbtinis intelektas naudojamas kuriant virtualius pasaulius kompiuteriniams žaidimams ar filmams, moksliniam modeliavimui, simuliacijoms ir kitiems tikslams.

Dirbtinis intelektas analizuoja respiratorius ir kaukes dėvinčių omonininkų išvaizdą, o tada ją lygina su laisvai prieinamomis nuotraukomis.

Tai leidžia greitai ir veiksmingai nustatyti kaukėtų jėgos struktūrų pareigūnų tapatybę.

Filmuotos medžiagos autorius paragino jėgos struktūrų pareigūnus tikrinti informaciją, kurią jiems suteikia vadovybė, ir neklausyti nesąmonių: pavyzdžiui, raginimų vykti „į kitą miestą, kur niekas nieko nežino“.

A. Maksimovas taip pat siūlo omonininkams, nusprendusiems palikti tarnybą, nebijoti kreiptis pagalbos. Ją pareigūnams pasirengę suteikti ne tik baltarusiai, bet ir kaimyninių valstybių piliečiai.

Buvusiems teisėsaugos struktūrų darbuotojams padedama susirasti naują darbą, o persikėlimo gyventi į kitą vietą – netgi įsikurti.

Atsisakiusiems toliau dalyvauti represijose prieš taikius pokyčių siekiančius žmones programuotojas grasina, kad žiauraus elgesio su tautiečiais kadrus socialiniuose tinkluose pamatys jų pačių atžalos.

 

„Man atrodo, kad jūs ne iki galo suvokiate mūsų situacijos rimtumą, jūs nė kaukių neturite... Visų jūsų veidai sugrįš tiek į nuotraukas, tiek į filmuotus vaizdus, kur užfiksuoti jūsų nusikalstami veiksmai, kad ir kiek kojinių besitemptumėte sau ant galvos“, - į jėgos struktūrų pareigūnus kreipiasi A. Maksimovas.

„Visiems, kurie ir toliau terorizuos taikius žmones, pažadu, kad kiekvienas, kurį sutiksite iki pat paskutinės savo gyvenimo dienos, atpažins jūsų veidą“, - į omonininkus kreipėsi A. Maksimovas ir pridūrė, kad „jie dar turi paskutinę galimybę pasitraukti“.

Delfi primena, kad praėjusį šeštadienį „Nexta“ kanale „Telegram“ platformoje buvo paskelbtos daugiau nei tūkstančio Baltarusijos vidaus reikalų ministerijos darbuotojų, susijusių su protestuotojų sulaikymais, pavardės.

„Jeigu sulaikymai tęsis ir toliau, toliau masiškai viešinsime duomenis“, – teigiama „Nexta“ išplatintame pareiškime.

„NEXTA Live“ teigia, kad jiems informaciją suteikia programišiai anonimai, save vadinantys „kibernetiniais partizanais“.

Kanalas teigia, kad, jeigu sulaikymai nesibaigs, jie ir toliau viešins pareigūnų asmeninius duomenis: „Nė vienas po balaklava nepasislėps“.

 

Baltarusijos valdžia teigia, kad jie suras ir nubaus visus asmenis, atsakingus už asmeninių pareigūnų duomenų viešinimą.

Tiesioginiame televizijos kanalo „Dožd“ eteryje solidarumo fondo BYSOL atstovas Jaroslavas Lichačevskis pareiškė, kad po publikacijos į fondą kreipėsi per 200 vidaus reikalų ministerijos darbuotojų.

J. Lichačevskis tvirtina, kad jie paprašė iš dokumento pašalinti jų duomenis. Be to, jie pasirengę išeiti iš darbo.

„Jėgos struktūrų pareigūnų asmeniniai duomenys – labai galingas ginklas. Deanonimizacija labai puikiai veikia. Buvo paskelbtas tūkstantis pareigūnų, iš jų 200 vakar atėjo su mumis su prašymais atleisti iš darbo ir išbraukti iš sąrašo. Sako esantys pasirengę trauktis iš sistemos ir visame šitame nedalyvauti. Konversija siekia 20 proc. – tai labai geri skaičiai“, – tikina J. Lichačevskis.

Baltarusijoje jau daugiau kaip mėnesį vyksta beprecedenčiai protestai dėl rugpjūčio 9-ąją įvykusių prezidento rinkimų, kurių laimėtoju buvo paskelbtas Aliaksandras Lukašenka, vadovaujantis šaliai nuo 1994 metų. Opozicija ir Vakarų šalys šiuos rinkimus laiko suklastotais.

Aut. teisės: delfi.lt
(88)
(5)
(83)

Komentarai (11)