Ministras apie įspūdingus radinius Egipte: „šiandien atradimai nesibaigia – tai tik didžiojo atradimo pradžia“ (Video)  (4)

Egipto archeologai šeštadienį pranešė, kad per pastarąsias savaites rado 59 gerai išsilaikiusius ir sandariai uždarytus medinius karstus, kuriems daugiau nei 2500 metų.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Žiniasklaidos atstovų akyse atidarius vieną iš puošniai dekoruotų sarkofagų, komanda rado mumifikuoto kūno liekanas, suvyniotas į laidojimo medžiagą, išpaišytą ryškių spalvų hieroglifais.

Įspūdingas radinys buvo atkastas į pietus nuo Kairo esančiame Sakaros nekropolyje (kuris yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo objektų sąrašą).

„Labai džiaugiamės šiuo radiniu“, – sakė Aukščiausios senienų tarybos generalinis sekretorius Mostafa Waziri. Nuo tada, kai beveik prieš tris savaites buvo paskelbta apie pirmąją 13 karstų grupę, 12 metrų gylio šachtose gylyje aptikta ir daugiau palaidojimų.

Šachtose vis dar gali būti likę karstų, spaudos konferencijoje, surengtoje prie 4700 metų senumo Džoserio piramidės, sakė Turizmo ir senienų ministras Khaledas al-Anani.

„Tad šiandien atradimai nesibaigia – aš tai laikau didžiojo atradimo pradžia“, – sakė jis.

Karstai, užkasti į žemę prieš daugiau nei prieš 2500 metų, datuojami senovės Egipto vėlyvuoju laikotarpiu – maždaug VI-VII a. prieš mūsų erą. Sakaros nekropolyje atliekami kasinėjimai pastaraisiais metais atskleidė daug radinių, o taip pat mumifikuotų gyvačių, paukščių, skarabėjų ir kitų gyvūnų.

Svarbus atradimas

 

Šis pranešimas apie atrastus karstus yra pirmasis svarbus pranešimas nuo COVID-19 protrūkio Egipte pradžios – dėl kurio nuo kovo pabaigos maždaug trims mėnesiams buvo uždaryti muziejai ir archeologiniai kasinėjimai.

Šioje radimvietėje taip pat buvo rastos ir dešimtys statulų – įskaitant bronzinę figūrėlę, vaizduojančią senovinį lotoso žiedų dievą Nefertemą.

Preliminarūs tyrimai parodė, kad sarkofagai greičiausiai priklauso žyniams, aukštesniam Senovės Egipto valstybės valdininkui ir žymiems 26-osios dinastijos senovės Egipto visuomenės veikėjams, sakė K.Anani.

 

Ministro teigimu, visi sarkofagai bus perkelti į netrukus atidaromą Didžiojo Egipto muziejų Gizos plokščiakalnyje. Jie bus eksponuojami šalia salės, kurioje bus rodomi 32 kiti 22-osios dinastijos žynių sarkofagai, kurie pernai buvo rasti Luksoro mieste.

Kelis kartus atidėtas Didžiojo Egipto muziejaus atidarymas planuojamas 2021 m. Muziejuje bus eksponuojami tūkstančiai artefaktų, apimantys daugelį Egipto istorijos epochų, nuo priešdinastinių laikų iki graikų-romėnų laikotarpio.

Egiptas tikisi, kad pastaraisiais metais gausūs paskutinių metų archeologiniai radiniai – o taip pat Didysis Egipto muziejus – sustiprins šaliai gyvybiškai svarbų turizmo sektorių, kuris nuo 2011 m. Arabų pavasario sukilimo ir paskutinio pandemijos protrūkio patyrė daugybę sukrėtimų.

Parengta pagal „Science Alert“.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(8)
(1)
(7)

Komentarai (4)

Susijusios žymos: