Turtingiausia 19 amžiaus JAV dama buvo tokia šykšti, kad jos sūnus neteko kojos  (1)

Henrietta Howland Robinson gimė turtingoje banginių medžioklės firmos savininkų šeimoje 1834 metais. Ji užaugo skaitydama apie akcijas ir investicijas, o jos tėvai rūpinosi, kad Henrietta puikiai išmanytų finansus. Ir taip ji užaugusi tapo turtingiausia moterimi JAV, o gal ir pasaulyje. Tiesa, Henrietta dar buvo tiesiog beprotiškai šykšti.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Henrietta, geriau žinoma kaip Hetty, buvo turtinga nuo gimimo. Kai 1865 metais mirė jos tėvas, jai liko 6 milijonų dolerių vertės turtas. Netrukus mirusi jos teta paliko Hetty dar milijoną. Tiesa, merginai dėl šių pinigų dar teko pakovoti, nes dalis jų pateko į fondą, kurio ji valdyti negalėjo ir gaudavo tik mėnesines išmokas. Bet kuriuo atveju, šių dienų pinigais vos 31 metų Hetty jau turėjo kelis šimtus milijonų dolerių.

Būdama 33 Betty ištekėjo už Edwardo Henryio Greeno ir tapo žinoma kaip Betty Green. Ji gudriai investavo savo pinigus. Dalį jų investavo į po pilietinio karo išleistus vertybinius popierius, dalį - į auksą. Betty Green taip pat daug investavo į nekilnojamąjį turtą, kalnakasybos ir geležinkelio kompanijas. Ir jai tai puikiai sekėsi! Savo investavimo filosofiją ji aiškino paprastai - pirk pigiai, parduok brangiai. Žmonės, kurie pažinojo Betty, teigė, kad ji visada vadovavosi šaltu protu ir apskaičiuodavo kiekvieną savo žingsnį. Be to, ji nežiūrėjo į pinigus kaip į resursą, kurį galima išleisti - jai tai buvo tik įrankis.

 

Netrukus Betty Green turėjo tiek pinigų, kad ėmė juos skolinti. Žinoma, ne už dyką. Niujorko miestas iš jos skolinosi ir jai tai taip pat padėjo uždirbti nemažai pinigų. Tiesa, Betty Green niekada neatrodė kaip turtinga Niujorko dama.

Betty Green buvo vadinama Volstryto ragana. Ji visada rengėsi ta pačia juoda suknele, apatinius keitė tik tada, kai jie suplyšdavo. Nors buvo turtinga, Green nesinuomavo biuro - vietoje to, dirbdavo įsitaisiusi ant banko grindų. Aplink ją būdavo sustatyti lagaminai ir dėžės su dokumentais, tačiau ji nematė būtinybės mokėti už darbo kambarį - jame ji daugiau neuždirbtų.

Negana to, Betty Green valgė 15 centų kainuojančius pyragus ir važinėjo sena karieta. Legenda teigia, kad kartą toje karietoje ji pametė 2 centų vertės pašto antspaudą ir jo ilgai ieškojo. Betty Green higiena taip pat yra apipinta mitais ir legendomis. Buvo kalbama, kad ji nesiplauna rankų, o jos tarnaitei draudžiama plauti jos rūbus - galima pamuiluoti tik iš tikrųjų matomai nešvarias vietas. Nors dabar jau manoma, kad didžioji šių gandų dalis buvo neteisingi, Green taupumas kainavo jos sūnaus koją.

 

Green sūnus Nedas susilaužė koją. Jo mama ilgai ieškojo nemokamos klinikos. Galiausiai, Green apsirengė varguolės drabužiais ir kreipėsi į labdaros ligoninę, kur nebuvo priimta. Kai milijonierė (šių laikų pinigais - milijardierė) pagaliau sutiko sumokėti už sūnaus gydymą, jo kojos jau nebuvo galima išgelbėti ir ją teko amputuoti.

Betty Green turtai greičiausiai siekė 100-200 milijonų dolerių - apie 4 milijardus šių dienų pinigais. Ji buvo laikoma turtingiausia JAV dama, o gal ir turtingiausia dirbančia viso pasaulio moterimi. Betty Green mirė 1916 metais. Sklandė gandai, kad mirtis ją ištiko po ginčo dėl pieno, tačiau iš tikrųjų 81 metų moterį pasiglemžė visa eilė insultų.

Green turtai liko dviem vaikams. Po jų mirties didžioji dalis turto buvo paaukota įvairioms mokslo įstaigoms.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Technologijos.lt
(33)
(6)
(27)

Komentarai (1)