Raketų kuras iš oro? Mokslininkai sugalvojo, kaip Marsą paversti „degaline“ - šį procesą puikiai galima pritaikyti ir Žemėje  (2)

Kosmoso tyrimai, savaime aišku, yra labai brangūs ir sudėtingi. Viskas būtų bent jau šiek tiek paprasčiau, jei raketų kurą gamintume iš oro.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Žmonijos akys vėl nusitaikė į Marsą - Raudonąją planetą, kuri prie Žemės priartėja tik per 55 milijonus kilometrų. Elonas Muskas ir NASA nori į Marsą keliauti daugkartiniais erdvėlaiviais, bet tai reiškia, kad reikia pasiimti tiek degalų, kad jų pakaktų ir kelionei atgal. Nebent Marse jų būtų galima pasipildyti.

Mokslininkai kuria reaktorių, kuris iš aplinkos paima anglies dvideginį ir katalizatoriaus pagalba jį verčia į metaną ir etileną. Paprastai tariant, toks prietaisas paverstų šiltnamio efektą sukeliančias dujas į kuro ir plastiko sudedamąsias dalis. Tik nesakykite, kad tai - neįmanoma, nes kaip kitaip Tarptautinė Kosminė Stotis pasigamintų kvėpavimui tinkamą orą?

TKS įgula kvėpuoja perdirbtu oru - reaktoriai naudoja tą pačią metano reakciją, kurią mokslininkai nori pritaikyti Marse. Priešingai nei TKS atveju, tikslas būtų ne išvalyti orą, o pasigaminti degalų. Tai leistų į Marsą gabentis mažiau kuro, nes kelionei atgal jo nereikėtų. Kita vertus, degalai praverstų ir keliaujant toliau - peršokant į Marso palydovą ar tiesiog riedant planetos paviršiumi.

 

Ir taip, mokslininkai galvoja ir apie Žemę. Ši reakcija yra pakankamai efektyvi, o reaktoriai - nebrangūs, todėl bent jau teoriškai taip būtų galima valyti ir mūsų planetos atmosferą. Mokslininkai teigia, kad tam būtų galima panaudoti perteklinę atsinaujinančių šaltinių energiją - pagamintas metanas būtų tarsi cheminė baterija.

(41)
(5)
(36)

Komentarai (2)