Neįprastas radinys: rasta apie 40 skeletų su nukirstomis ir tarp kojų padėtomis galvomis – ką tai reiškia?  ()

Tarp 425 kūnų, atkastų vėlyvosios Romos imperijos laikų kapinėse pietų Anglijoje, rasta apie 40 skeletų su nukirstomis galvomis.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Maždaug 50 archeologų komanda šį atradimą padarė kasinėdami Flit Marstone, netoli Elisburio Bekingemo grafystėje, šiuo metu statomos greitojo geležinkelio linijos trasoje.

Apie 10 proc. kūnų buvo be galvų. Daugelio jų galvos buvo padėtos tarp kojų arba šalia pėdų.

Archeologai teigia, kad viena iš interpretacijų galėtų būti ta, jog taip nukirstos galvos buvo nusikaltėlių ar atstumtųjų – nors vėlyvuoju Romos imperijos laikotarpiu galvos nukirsdinimas buvo „įprastas, nors ir marginalinis, laidojimo ritualas“.

Per ateinančius kelerius metus mokslininkai tirs ekshumuotus skeletus, o tai suteiks galimybę daugiau sužinoti apie romėnų civilizacijos gyvenimo būdą, mitybą ir pažiūras.

 

„Su visais atkastais žmonių palaikais bus elgiamasi oriai, rūpestingai ir pagarbiai, o mūsų atradimais bus dalijamasi su bendruomene“, – sakė „HS2 Ltd“ paveldo skyriaus vadovė Helen Wass.

Komanda taip pat aptiko daugiau nei 1200 monetų ir keletą švino svarmenų, rodančių, kad šioje vietoje vyko prekyba.

Rasta buities daiktų, įskaitant šaukštus, smeigtukus ir seges, taip pat lošimo kauliukų ir varpelių, kurie rodo, kad čia vyko ir lošimai bei religinė veikla.

Romėnai Britaniją valdė nuo 43 iki 410 mūsų eros metų.

 

„Kasinėjimai reikšmingi tuo, kad leidžia ne tik aiškiai apibūdinti šią romėnišką gyvenvietę, bet ir ištirti daugelį jos gyventojų“, – sakė COPA vyresnysis projektų vadovas Richardas Brownas.

Flit Marstonas yra viena iš daugiau nei 100 archeologinių radimviečių, kurios tyrinėjamos nuo 2018 m., vykdant HS2 linijos, besidrieksiančios iš Londono į Birmingemą, statybą.

Archeologai teigia sugebėję atskleisti daugybę detalių apie romėniškąjį gyvenimą Didžiojoje Britanijoje, prieš beveik du tūkstančius metų.

Parengta pagal „Business Insider“.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(6)
(0)
(6)

Komentarai ()