Statydami miestą aptiko ledynmečio eros palikimą (Foto)  ()

Neseniai viename Anglijos miestelyje aptikti gauruotojo mamuto, gauruotojo raganosio, hienos ir vilko kaulai – manoma, iš paskutiniojo ledynmečio laikotarpio.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Gyvūnų liekanos aptiktos statant naują Šerfordo miestelį Devono grafystėje netoli Plimuto, pranešė „BBC News“. 5500 namų miestelio statybos prasidėjo 2015 m., o kūrėjai nuo pat pradžių į pagalbą pasitelkė archeologus.

Kasinėdama urvą šioje vietovėje archeologų komanda aptiko gauruotojo mamuto iltį, krūminį dantį ir kitus kaulus, taip pat nepilną gauruotojo raganosio kaukolę ir apatinį žandikaulį, teigiama Šerfordo konsorciumo pranešime. Mokslininkai taip pat rado beveik pilną vilko skeletą, dalines hienos, arklio, šiaurinio elnio, kalnų kiškio ir lapės liekanas, įvairių smulkių žinduolių, įskaitant šikšnosparnius ir žvirblius, kaulus.

 

Ištyrus liekanas, galima teigti, kad jos datuojamos viduriniojo Devenso laikotarpiu (maždaug prieš 60 000-30 000 metų), sako mokslininkai. Kol kas neaišku, ar visi urve rasti gyvūnai gyveno lygiai tuo pačiu laikotarpiu, ar urve kaupėsi ilgesnį laiką.

Viduriniojo Devenso laikotarpiu „Devonas net ir vasarą buvo labai šalta ir sausa vieta, – teigia naujojo muziejaus „The Box“ dramblinių fosilijų ekspertė Victoria Herridge. – Tačiau tai taip pat buvo didžiulė atvira pieva, kurioje galėjo gyventi didžiulės šaltį toleruojančių gyvūnų, tokių kaip gauruotųjų mamutų, gauruotųjų raganosių ir šiaurinių elnių, bandos – o taip pat dideli plėšrūnai, tokie kaip hienos ir vilkai, kurie juos medžiojo“.

 

Archeologų komanda baigė gyvūnų liekanų kasinėjimus ir šiuo metu kaulai atidžiau tiriami laboratorijoje. Taip pat bus ištirtos radimvietės nuosėdos. Archeologų komandai baigus kaulų tyrimus, gyvūnų liekanos bus eksponuojamos „The Box“.

Šerfordo konsorciumas paskelbė, kad išsaugos radimvietę ir kad virš urvo ar urve nebus vykdomos jokios statybos.

Parengta pagal „Live Science“.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(6)
(0)
(6)

Komentarai ()